Лікування кондиломи — це процес хірургічного та імунологічного подолання захворювання. Кондилома — запалення шкіри або слизової оболонки, доброякісна пухлина, яка має бородавчатий або сосочковий вигляд. Розрізняють широкі та гострокінцеві кондиломи, які мають форму виразки та здебільшого з’являються у місцях тривалого тертя, на роздратованій шкірі зовнішніх статевих органів, рідше в пахвовій зоні чи навколо рота.
Як лікувати
На сьогоднішні не існує медикаментозного засобу для подолання збудника папіломовірусної інфекції, саме через це лікування полягає у хірургічному видаленні та курсі імунокорегуючої терапії. Видалити кондиломи можна за допомогою:
- кріотерапії (рідким азотом);
- засобів зі вмістом концентрованих кислот;
- детермокоагуляції (високими температурами випромінювання або електроножа);
- лазеротерапії (лазерними променями).
Найчастіше вибір способу терапії залежить від можливостей лікаря, клініки та цінового цензу. Інший необхідний компонент лікування — імунокорегуюча терапія з метою позбутися наявного в крові вірусу, адже оперативне втручання знищує тільки зовнішні прояви захворювання. Для цього призначають аналіз крові на імунний статус і консультація імунолога.
Яку діагностику проходити
За наявності кондилом призначають такий перелік обстежень:
- аналіз крові (клінічний та на сифіліс);
- полімеразна ланцюгова реакція матеріалу з місця ураження;
- імунограма;
- гістологічне дослідження;
- дослідження зішкребу з урогенітального тракту.
Наслідки
Якщо кондиломи не лікувати протягом тривалого часу, може статися нагноєння, відпадання кондилом із подальшою появою дуже болючих кровоточивих виразок, поява нових виразок, які в запущених випадках широко розростаються. Тривале перебування в організмі людини папіломної інфекції призводить до сильного зниження імунітету і, як наслідок, хронічних захворювань. Окрім цього, кондиломи заважають статевому життю, людина відчуває психологічний дискомфорт, а в жінок вони перешкоджають нормальному перебігу пологів.