МРТ або магнітно-резонансна томографія — це сучасний, максимально точний метод дослідження, що показує детальну клінічну картину стану організму людини. Процедура не передбачає хірургічне втручання, не приносить пацієнтові больових відчуттів або дискомфорту, а виконується досить швидко. Для виконання завдання томографа потрібно всього 5-7 хвилин, після чого хворий отримує результат.
Інша назва діагностичної методики — ядерно-магнітна томографія. Як нескладно зрозуміти з назви, суть процедури полягає у взаємодії намагнічених ядер хімічних речовин. Дослідження ґрунтується на магнітних полях, що створюються навколо людського організму. Ядра опромінюються радіохвилями, і відбувається реєстрація зображення, просканувати на зразку обстежуваних тканин. Отримана картинка виводиться на монітор томографа. Процедура проводиться на сучасній апаратурі, вона створює серію знімків органів і тканин в різних проекціях. Після обробки зображень лікар встановлює точний діагноз, призначає лікування. Метод повністю безпечний, тому що опромінення зводиться до мінімуму.
МРТ: показання до проведення
Основні медичні показання до магнітно-резонансної діагностики:
- черепно-мозкові травми;
- ураження головного мозку інфекційного і запального характеру;
- підозра на наявність пухлини мозку, м'яких тканин або внутрішніх органів;
- дистрофічні зміни в кістковому апараті;
- неправильний прикус, проведені ортодонтические хірургічні втручання;
- аномалії будови судин, порушення кровообігу;
- патології органів малого таза і черевної порожнини.
Оскільки процедура МРТ повністю безпечна, її рекомендується проходити не тільки в діагностичних, але і в профілактичних цілях, щоб виявити відхилення у здоров'ї і почати лікування до появи симптоматики. Також скринінг робиться для підтвердження діагнозу після первинного огляду пацієнта. МРТ виявляє на ранній стадії утворення пухлин і їх локалізацію, оцінює стан старих і нових травм, показує ураження спинного та головного мозку, роботу гіпофіза, орбіт, функціональність внутрішньочерепних нервів, стан м'язів, суглобів і зв'язок, а також визначає на первинній стадії рак.
Магнітно-резонансна томографія: підготовка до обстеження
У більшості випадків обстеження МРТ не вимагає спеціальних підготовчих заходів з боку пацієнта. Проте, в залежності від області проведення методики і її типу, іноді необхідне дотримання певних умов. Так, МРТ на хребті, суглобах і головному мозку проводиться без попередньої підготовки. Однак якщо під час скринінгу використовується контрастування, важливо, щоб шлунок пацієнта був порожній. Не рекомендується вживати їжу і напої за 6-8 годин до початку огляду, інакше МРТ-дослідження покаже некоректний результат. У критичній ситуації дозволяється з'їсти шматочок чорного хліба, запивши невеликою кількістю води без газу. Також слід враховувати, що апарат випромінює в 10 тисяч разів сильніше магнітне поле, ніж Земля, тому якщо у пацієнта є металеві вставки в тілі, магнітно-резонансна діагностика протипоказана. Прикраси та аксесуари з металу перед скринінгом необхідно зняти з цих же міркувань.
Зробити МРТ можливо в багатьох клініках Львова, так як більшість сучасних діагностичних центрів мають у своєму розпорядженні необхідне обладнання. Щоб потрапити на процедуру, необхідно вибрати зручний час і заздалегідь записатися до вибраного лікаря-діагноста.