Обробка шийки матки — це легкий метод лікування, який здійснюється у випадках виникнення проблем зі здоров’ям жіночих статевих органів. Процедури спрямовані на усунення запалення, інфікування, ураження слизової оболонки та відновлення нормальної тканинної структури і призначаються за наявності таких захворювань:
- ураження тканин кандидозом;
- бактеріальні вагініти;
- запальні процеси піхви чи шийки;
- хвороби, що передаються статевим шляхом;
- неспецифічні недуги органів малого таза бактеріального, вірусного чи грибкового походження.
Обробку проводять перед дослідженням методами кольпоскопії, гістероскопії, онкоцитології, перед хірургічним втручанням, введенням внутрішньоматкових контрацептивів, перериванням вагітності з метою попередження ускладнень.
Як лікувати
На основі результатів дослідження лікар підбирає препарати, які мають максимально швидку та ефективну терапевтичну дію та не викличуть побічних проявів. Препарати повинні протидіяти грибковим, мікробним, вірусним інфекціям, активно діяти в гнійних чи кров'янистих патологічних виділеннях. Найчастіше використовують засоби у вигляді вагінальних свічок, таблеток чи розчинів. Обробку шийки матки проводять різними способами:
- хімічна коагуляція (використовується при невеликих виразках);
- обробка лазером (не залишає рубців);
- припікання електричним струмом при діатермічній коагуляції;
- заморожування пошкоджених ділянок при кріодиструкції.
Яку діагностику проходити
Перед виконанням процедурних заходів у пацієнта беруть загальний мазок для дослідження посівів із слизової оболонки і додатково призначають такі види діагностики:
- аналіз на хвороби, що передаються статевим шляхом;
- кольпоскопія;
- гістологічні дослідження;
- біопсія;
- тест на виявлення порушень гормонального фону;
- збір мазка для обстеження клітин на можливість виникнення онкологічних захворювань.
Ретельне діагностування необхідне для визначення особливостей патології, різновиду збудників інфекції та визначення точного діагнозу.
Наслідки
При несвоєчасному лікуванні будь-які патологічні зміни структури шийки матки призводять до ускладнень чи розвитку ракових захворювань.