Відеокольпоскопія ― це найбільш зручний сучасний метод діагностування захворювань у гінекології. Таке дослідження дозволяє побачити й правильно оцінити стан статевих губ, піхви, шийки матки, провести уточнення відсутності або наявності змінених ділянок, які складно помітити неозброєним оком. Крім того, відеокольпоскопія дозволяє зробити високоточний забір матеріалу для біопсії та цитології.
Підготовка
Особливої підготовки для проведення відеокольпоскопії не потрібно. Діагностика виконується в перші дні після завершення менструації. Слід припинити статеві контакти без використання презерватива за 48 годин до дослідження та введення вагінальних свічок, таблеток та тампонів за 24 години до дослідження.
Відеокольпоскопія
Процедура абсолютно безболісна та безпечна. Пацієнтка перебуває в гінекологічному кріслі, а гінеколог за допомогою оптичного апарату досліджує стан внутрішніх статевих органів, проводить необхідні тести, визначає розміри зовнішнього зіву, при цьому пацієнтка може спостерігати все на моніторі. Процедура дає можливість виявити:
- запальні процеси;
- ерозію;
- дисплазію;
- поліпи;
- патології онкологічного характеру та інші захворювання.
Час процедури обстеження займає не більше 15 хвилин.
Показання та протипоказання
Показання до виконання відеокольпоскопії:
- обстеження жінок, у яких виявлено атипові клітини при цитоморфологічному дослідженні;
- діагностика папіломовірусної інфекції, ерозії, ендометріозу, передракових процесів і раку шийки матки;
- контроль лікування патології шийки матки.
Протипоказання до відеокольпоскопії:
- постпологовий період;
- спостереження після хірургічного лікування захворювань шийки матки;
- стан після лікування патології шийки матки деструктивними методами.
Наслідки
Протягом декількох днів після процедури можуть спостерігатися мазкі виділення зі статевих шляхів темно-коричневого кольору, які пояснюються виведенням залишків фарбувальних розчинів. Якщо паралельно проводилась біопсія тканин, то вірогідна поява кров'янистих виділень, що нерідко супроводжується болем у нижній частині живота. Залежно від виявлень патологічного процесу змінюється тактика й метод терапії захворювання.