Абляція ендометрію ― це малоінвазивна альтернатива вискоблювання порожнини матки і гормонотерапії.
Підготовчі процедури
Перед процедурою абляції жінка повинна пройти ретельне обстеження. Підготовчий процес включає такі етапи:
- спочатку проводиться кольпоскопія (дослідження органу гінекологом під час огляду з застосуванням лупи), одразу беруться мазки для лабораторного дослідження;
- призначається ультразвукове обстеження органів малого таза (зовнішнє та внутрішнє діагностування);
- перевіряється гормональний фон;
- досліджується робота щитоподібної залози.
Абляція ендометрія
Операція проводиться під знеболенням на гінекологічному кріслі. Ніяких розрізів видалення ендометрію не передбачає. Лікар вводить до шийки матки тонкі інструменти, які впливають на слизову органу теплом, холодом, мікрохвилями або радіочастотами.
Показання і протипоказання
Абляція проводиться, якщо відсутній ефект від медикаментозного лікування або неможливо за станом здоров'я призначити гормональні препарати. Дослідження щитоподібної залози перед проведенням абляції ендометрію. Протипоказання до проведення процедури:
- рясні кровотечі понад 150 мм, що може свідчити про наявність ракових утворень;
- вагінальні або цервікальні інфекції;
- запальні процеси в органах малого таза;
- слабка стінка матки;
- наявність спіралі;
- вагітність понад 12 тижнів;
- шви після кесаревого розтину;
- пролапс матки;
- коротка матка або вузька щілина.
Можливість завагітніти після цієї операції мінімальна, тому жінкам дітородного віку абляцію ендометрію проводять тільки за показаннями. Наявність міоми не вважають протипоказанням до резекції ендометрію за умови, що жоден із вузлів не перевищує 4-5 см. В іншому випадку операція протипоказана.
Наслідки
У більшості випадків виникає відновлення покриву і слизової частини матки, орган починає нормально функціонувати, і в подальшому можлива вагітність. Однак цього може й не статися. Зрідка виникають травми під час операції, інфекції, кровотечі. У перші дні буде відчуватися слабкість, запаморочення, головний біль, нудота. Може бути присутнім ниючий біль внизу живота. Незначні виділення вважаються нормою. Якщо ж вони збільшуються в кількості, помітна кров, необхідно повідомити про це лікаря.