Культивування ембріонів ― це процедура щодо прискорення розвитку запліднених жіночих статевих клітин, яка проводиться в лабораторних умовах. Один з етапів екстракорпорального запліднення (ЕКЗ), головним завданням якого вважається вибір найжиттєздатніших запліднених клітин із правильним генетичним кодом для подальшої пересадки в матку. Проведення культивування зародків дозволяє значно підвищити ймовірність благополучної вагітності й пологів.
Підготовка до процедури
Процедура вирощування проводиться за результатами ЕКЗ, тому не потребує від пацієнтів додаткової підготовки.
Культивування ембріонів
На сьогодні стало можливим вирощувати ембріони в лабораторії до досягнення ними стадії бластоцисти. Стадія бластоцисти зазвичай досягається на 5 день після отримання яйцеклітин під час пункції. Ембріони на стадії бластоцисти можуть бути перенесені в порожнину матки або вітрифіковані. Деякі дослідники відзначають, що перенесення бластоцисти, або ембріона п'ятого дня, більш ефективне і частіше призводить до настання вагітності. Продовжити термін вирощування зародків дозволяє сучасне середовище, яке змінюється з часом, імітуючи зміни мікрооточення ембріона під час просування його по маткових трубах до матки. До стадії бластоцисти доживає лише 50% зародків, інші зупиняються в розвитку в результаті хромосомних аномалій.
Показання і протипоказання
Проведення процедури рекомендується, якщо:
- жінка старше 35 років;
- при обстеженні були виявлені антитіла до сперматозоїдів;
- діагностовано непрохідність маткових труб, ендометріоз, гормональні порушення;
- раніше було кілька безрезультатних спроб зачаття;
- патології, що заважають природному зачаттю плода або його розвитку, безпліддя нез'ясованої етіології;
- у жінки дозріває менше 4 ооцитів;
- у партнера малий обсяг сперматозоїдів у спермі або недолік її самої.
Не існує обмежень для проведення процедури.
Наслідки
Вирощування ембріонів ― повністю нешкідлива процедура. Вона виконується відповідно до міжнародних та національних стандартів медицини. Завдяки допомозі фахівців із культивування вдається збільшити ймовірність приживлюваності ембріонів та їхнього успішного розвитку до 95%.