Медикаментозне переривання вагітності — це аборт на ранніх термінах вагітності, проведений способом застосування фармакологічних чи хімічних препаратів. Проводиться в разі небажаної вагітності терміном до семи тижнів. Для процедури використовуються засоби, що містять міфепристон. Синтетична стероїдна речовина блокує дію прогестерону — гормону, завдяки якому зберігається та розвивається плід. Процедура доступна в приватних клініках з відповідними сертифікованими спеціалістами, оскільки ліки на основі міфепристону дуже дорогі, не продаються в аптеках і поширюються тільки через фармацевтичні компанії.
Як лікувати
Медикаментозне переривання вагітності відбувається під контролем лікаря відповідно до санітарних норм. Завдяки механізму діючої речовини зародкова тканина відривається від стінок матки. Маточна мускулатура починає інтенсивно працювати, виштовхуючи плідне яйце із порожнини. Ліки із вмістом простогландіну підсилюють скорочення м'язів. Проводити аборт слід якомога раніше, бо на великому терміні вагітності міфепристон не діє. Жінці необхідно відвідувати лікаря протягом трьох днів:
- прийом міфепристону;
- прийом простогландіну;
- контрольний візит.
Першого дня жінку оглядають, проводять дослідження щодо уточнення періоду вагітності, інформують про властивості засобу. Якщо протипоказання не виявлені, пацієнтка приймає 3 таблетки по 200 міліграмів діючої речовини і 4 години знаходиться в лікарні під наглядом гінеколога. Через два дні статеві органи діагностують ультразвуковим апаратом на наявність шматків заплідненої яйцеклітини. Упродовж 48 годин шийка матки розкривається, відбувається відторгнення плода. Процес супроводжується сильними кровотечами, які тривають до двох тижнів. Якщо протягом трьох днів не відбувся викидень, для скорочення матки призначають простогландін. Останній візит відбувається через 17 днів. Гінеколог проводить контрольне обстеження, повторне ультразвукове дослідження.
Яку діагностику проходити
Перед здійсненням аборту обов'язково необхідно пройти діагностування:
- дослідження ультразвуком;
- аналіз мазків.
Наслідки
Процедура ефективна на 96 відсотків і зазвичай без ускладнень, однак існує ризик негативних наслідків:
- сильна кровотеча;
- гострий біль у животі;
- запальні процеси;
- інфікування статевих шляхів;
- підвищення температури тіла.