Лапароскопія маткових труб ― це сучасний малоінвазивний метод діагностики та лікування захворювань маткових труб. Призначається, якщо функціонування однієї або обох труб порушене через хворобу або у разі виникнення позаматкової вагітності. Процедура займає важливе місце у процесі лікування безпліддя та планування вагітності.
Підготовка
Необхідна попередня консультація спеціаліста УЗД та гінеколога, який, крім комплексного обстеження, призначає:
- флюорографію;
- загальній та біохімічний аналіз крові;
- загальний аналіз сечі;
- визначення групи крові та резус-фактору;
- аналізи на ВІЛ, СНІД, гепатити, сифіліс, ЗПСШ;
- мазок на мікрофлору;
- ЕКГ.
Перед проведенням операції необхідно заздалегідь утриматися від їжі, ввечері та вранці зробити клізму, поголити промежину. Слід повідомити лікарю про прийом будь-яких лікарських засобів та алергію.
Лапароскопія маткових труб
Ця операція при безплідді призначається для того, щоб діагностувати стан яєчників, маткових труб і прилеглих органів. Це найбільш щадний метод лікування при багатьох гінекологічних патологіях, при цьому під час виконання процедури маніпуляції проводяться з високою точністю. Для перевірки прохідності труб через цервікальний канал впорскується спеціально забарвлена речовина. Якщо забарвлення відбувається, то труби знаходяться в природному стані та є прохідними для яйцеклітини.
Показання і протипоказання
Лапароскопія маткових труб використовується при:
- безплідді неясної причини;
- операціях на яєчниках;
- підозрі на ендометріоз, спайкової хвороби;
- перев'язці маткових труб, позаматковій вагітності, розриві труби.
Абсолютно протипоказана операція у разі:
- важких серцево-судинних та легеневих захворювань;
- шокового стану, стану коми;
- вираженого виснаження організму,
- порушень згортання крові.
Наслідки
При введенні троакара можуть бути поранення внутрішніх органів, пошкодження судин із кровотечею, при нагнітанні газу може виникнути підшкірна емфізема.
Також до ускладнень можна зарахувати внутрішні кровотечі при недостатньому клемуванні або припіканні судин у ділянці операційної зони. Усі ці ускладнення попереджаються точним дотриманням методики й ретельною перевіркою органів черевної порожнини під час операції.