Гіменопластика ― це операція з відновлення незайманості, яка проводиться в умовах денного стаціонару та займає від 20 до 40 хвилин. Операція з відновлення незайманості належить до галузі естетичної інтимної хірургії, на яку дівчата і молоді жінки йдуть за різних причин. Іноді процедура робиться з психотерапевтичною метою.
Підготовчі процедури
Перед операцією необхідна консультація гінеколога-хірурга, загальний огляд та деякі тести:
- клінічний аналіз крові, сечі, цукор крові;
- РВ, ВІЛ, сифіліс, гепатит;
- коагулограма крові;
- аналіз виділень (умова для операції ― мазок 1-2 ступеня чистоти).
В окремих випадках призначаються додаткові обстеження.
Відновлення незайманості
Гіменопластика проводиться або за 7 днів до передбачуваного статевого акту, або відразу після закінчення чергової менструації. Характер анестезії залежить від виду операції ― короткострокової або довгострокової, а також підбирається з урахуванням загальних показань пацієнтки. У післяопераційному періоді пацієнтці рекомендується дотримуватися режиму харчування для відстрочки дефекації, ретельно дотримуватися особистої гігієни із застосуванням спеціальних засобів інтимної гігієни, обмежити фізичні навантаження, уникати різких рухів, тривалого сидіння. Як правило, в загальних випадках гіменопластика добре переноситься пацієнтками.
Показання і протипоказання
Показання для гіменопластики тільки одне ― особисте бажання жінки, що хоче відновити на час свою дівочу пліву з яких-небудь причин (релігійних, сімейних, особистих).
Протипоказання:
- хронічні запальні процеси в стадії загострення;
- запалення статевих органів;
- онкологічні захворювання статевих органів;
- порушення згортання крові;
- психічні хвороби;
- схильність до появи відкритих кровотеч.
Наслідки
Класичні побічні ефекти ― виникнення гематом, набряків, оніміння в ділянці статевих органів, дискомфорт, хворобливі відчуття різної інтенсивності, кровотечі. Щоб якомога швидше позбутися таких симптомів, дотримуйтесь усіх розпоряджень лікаря та регулярно проходьте післяопераційний огляд.