Генітальний герпес — це вірусне захворювання, одна із форм герпетичної інфекції, що передається статевим шляхом і викликає чимало проблем. Симптоми хвороби залежать від її стадії. Спочатку виникає свербіння, біль, підвищення температури. Потім на лобку, сідницях, шийці матки тощо з’являються численні болючі прозорі пухирці, які спершу лопаються, перетворюються на виразки, а потому вкриваються сухою кіркою і згодом зникають взагалі.
Як лікувати
З метою видалення вірусу з крові, ослаблення клінічних проявів і зниження частоти рецидивів застосовуються противірусні препарати в таблетках і ін'єкціях (системна терапія), також мазі, креми і гелі. Найчастіше призначаються противірусні засоби. Крім цього, лікування полягає у застосуванні імуномоделюючих препаратів, вітамінних комплексів та вакцинотерапії. Тривалість лікування залежить від форми захворювання, клінічних проявів і зазвичай становить 1-1,5 місяця. Через півроку проводиться повторний курс.
Яку діагностику проходити
Здебільшого діагностику здійснюють під час медичного огляду, а діагноз установлюють на основі анамнезу, скарг і клінічних проявів. Крім цього, використовуються додаткові лабораторні методи дослідження для виявлення ВПГ чи його антитіл у крові. Із цією метою здійснюють забір матеріалу з різних ділянок шийки матки, уретри і т. д. Аналізу також підлягає відокремлюване простати, сеча та інше. Потім робиться посів на біологічні середовища для виявлення вірусу або визначається наявність антигену ВПГ за допомогою полімеразної ланцюгової реакції. Також здійснюють імуноферментний аналіз крові.
Наслідки
Зазвичай, генітальний герпес не викликає ускладнень, проте іноді може призводити до психологічних захворювань, запальних процесів сечостатевої системи, безпліддя, а зрідка навіть до онкології.