Біопсія шийки матки ― це гінекологічне дослідження, за допомогою якого уточнюють діагноз при підозрі на розвиток дисплазії або раку шийки матки. Цей аналіз необхідний, якщо були виявлені підозрілі зміни. Обстеження дозволяє зрозуміти, які клітини знаходяться в шийці матки: доброякісні (нормальні) чи злоякісні (ракові). Деякі типи біопсії ― не тільки варіант діагностики, але й метод лікування патологій.
Підготовчі процедури
Маніпуляція рекомендується в перші кілька днів після закінчення чергової менструації. За день до проведення огляду слід відмовитися від статевих контактів та не проводити спринцювань. Заздалегідь необхідно пройти загальне обстеження, УЗД та здати аналізи (кров, мазки та ін.), що призначаються індивідуально. У разу якщо буде використовуватися анестезія, не можна вживати їжу, іноді навіть воду.
Біопсія
Існує декілька різних методів проведення процедури, тож залежно від обраного варіанту дії лікаря можуть відрізнятися. Маніпуляція може бути болючою, тому в більшості випадків перед забором біоматеріалу гінеколог вводить знеболююче.
Показання і протипоказання
Найбільш часті показання:
- погані результати цитологічного дослідження;
- наявність змін у шийці матки під час проведення кольпоскопіі;
- ерозія чи поліпи шийки матки;
- лейкоплакія;
- кондиломи.
Біопсія протипоказана при проблемах, пов’язаних зі згортанням крові.
Наслідки
Зрідка у пацієнток виникають ускладнення (кровотечі та інфекції). Пункційна, конхотомна, радіохвильова, лазерна біопсія, як правило, не залишають жодних наслідків. Після електроексцизії (петльової біопсії), а також конічної біопсії (клиноподібної і кругової) на шийці матки можуть залишатися рубці (шрами). У деяких жінок із такою патологією спостерігаються труднощі із зачаттям дитини або з виношуванням вагітності.