Ревматичний поліартрит – загальне захворювання організму інфекційного походження. Розвивається і натомість ревматизму, пережитої гострої форми тонзиліту, переохолодження. Хвороба локалізується в суглобах кінцівок та гомілок. Найчастіше зустрічається у підлітків і молодих людей з діагнозом "ревматизм".
Проявляється захворювання на запалення в суглобах, ниючим болем, який часто буває летючим і переміжним. Зміни відбуваються лише у м'яких тканинах та серцево-судинній системі. Шкіра на суглобах стає гіперемованою через те, що синовіальна рідина набуває серозного відтінку. Спостерігається припухлість тканин, що оточують суглоби. Наявна підвищена температура тіла.
Як лікувати ревматичний поліартрит
Лікування виконується антибіотичними та протизапальними препаратами.
Після огляду лікарем-ортопедом призначається курс лікування антибіотиками до повного одужання. Потім проводиться повторний курс попередження ймовірного рецидиву запалення. А оскільки ризик повторення дуже великий, пацієнти проходять профілактичні курси антибіотиків протягом усього життя. Якщо хвороба не відступає, ортопед прописує кортикостероїдні препарати.
Яку діагностику проходить при ревматичному поліартриті
Діагностика полягає головним чином у диференціації двох схожих захворювань — ревматичного поліартриту та ревматоїдного поліартриту Для цього проводяться лабораторні дослідження крові та синовіальної рідини. Також використовується методика впливу електрофорезом для виявлення рівня а-глобуліну. Наслідки ревматичного поліартриту
Проігнороване захворювання перетворюється на хронічну форму і дає ускладнення на серцево-судинну систему. З прогресуванням хвороби відбувається деформація суглобів, утруднюються рухи пальців аж до повного знерухомлення.