Артроз – це дегенеративна патологія суглобів, у результаті якої відбуваються дистрофічні зміни у хрящовій тканині. Основні симптоми захворювання: біль при русі, хрускіт у кінцівках, обмеження рухливості ураженої кінцівки. З прогресуванням недуги з'являються зовнішні ознаки як деформації запалених суглобів. Найпоширенішою причиною артрозу вважається вік похилого віку, але захворювання нерідко виникає і у молоді. До втрати еластичності хрящової тканини призводять травми, гормональні порушення, надмірна вага.
Як лікувати артроз
Болісні відчуття в суглобах - перший сигнал про те, що настав час відвідати ревматолога, хірурга або ортопеда. Лікар проаналізує загальний характер скарг, потім проведе діагностику та призначить курс лікування. Як було сказано раніше, артроз часто виникає на тлі травм та гормональних порушень. У першому випадку для повноцінного обстеження буде потрібний додатковий огляд травматолога, у другому — консультація ендокринолога.
Після встановлення діагнозу лікар складає терапевтичний план. Як правило, лікування має комплексний характер і складається з таких рекомендацій.
- Обмеження фізичного навантаження, фізіотерапія під наглядом лікаря.
- Корекція раціону (для складання дієти бажано записатися прийом до дієтолога).
- Регулярне відвідування санаторіїв.
- Прийом лікарських засобів, призначених лікарем.
Препарати повинні підбиратися лікарем з урахуванням особливостей організму пацієнта. Для усунення больових відчуттів рекомендується прийом аналгетиків. Ефективними є також протизапальні препарати. Для підвищення еластичності хрящів та запобігання їх подальшому руйнуванню призначаються хондропротектори.
Яку діагностику проходити при артрозі
Ступінь ураження суглобів визначається лікарем-ревматологом за допомогою таких методик:
- рентгенографія;
- комп'ютерна томографія;
- МРТ.
Провідною технологією для діагностики артрозу є рентгенографія. На знімку ураженої кінцівки досить добре проглядається звуження суглобової щілини.
Наслідки артрозу
Стрімко прогресуюча хвороба призводить до повного руйнування хрящової тканини та повної нерухомості кінцівки. Якщо пацієнт звернувся до лікаря, і фахівець своєчасно призначив лікування, прогноз досить обнадійливий – симптоматика усувається, а людина повертається до звичайного життєвого ритму.