Подагра - хронічне захворювання, розвиток якого обумовлено накопиченням солей сечової кислоти в суглобах і нирках. Симптоматично хвороба проявляється регулярними нападами артриту з вираженим больовим синдромом, який з кожним разом стає все інтенсивніше.
Крім того, відбувається деформація суглобів з утворенням тофусів (вузликів). При прогресуванні захворювання і відсутності лікування нирки пошкоджуються, а суглоби деформуються, втрачаючи свою функціональну здатність.
Перший подагричний напад починається з болю в області пальців ніг. Уражений суглоб набрякає, шкіра стає гіперемійованою і порушується рухова активність.
Як лікувати подагру
Серед причин захворювання варто відзначити одноманітне повноцінне харчування з високим вмістом м'ясних продуктів, алкоголю, недостатню фізичну активність, хвороби крові, нирок, псоріаз і тривалий прийом сечогінних і цитостатиків. З огляду на різноманіття провокуючих чинників, необхідно ретельно підходити до вибору тактики лікування.
Лікування спрямоване на зниження рівня сечової кислоти і запобігання її накопичення. З цією метою призначається дієтичне харчування, що виключає рибні, м'ясні бульйони, печінку і алкоголь. Також обмежується вживання овочів, солі, бобових, грибів і деяких видів риби.
Що стосується медикаментозної терапії, то вона включає в себе застосування нестероїдних протизапальних засобів, алопуринолу, колхіцину і мазей для місцевого застосування. Дозування препаратів лікар-ревматолог підбирає для зниження концентрації сечової кислоти в крові до рівня в 2 рази нижче норми.
Яку діагностику пройти при подагрі
При підозрі на подагру потрібне обстеження у ревматолога та уролога. Лабораторні аналізи виявляють лейкоцитоз, підвищення ШОЕ, сечової кислоти, сіалової кислоти і серомукоїда.
Інструментальні методики включають в себе УЗД нирок, рентген суглобів, пункцію суглобової рідини і її мікроскопічне дослідження.
Наслідки подагри
При неефективному лікуванні подагра прогресує і розвиваються ускладнення. Вони представлені нефропатією, нирковою недостатністю, артеріальною гіпертензією, сечокам'яною хворобою і деформацією суглобів, після чого працездатність і якість життя людини значно знижуються