Ревматична поліміалгія - захворювання, що виявляється скутістю і болем переважно в м'язах шиї, тазу і плечового пояса. Характерні особливості: найбільш схильні до захворювання жінки у віці старше 50 років.
Крім болю і скутості, хвороба проявляється підвищенням температури, поганим апетитом, втратою ваги, депресією, пітливістю під час сну.
Як лікувати ревматичну поліміалгію
Для ефективного лікування лікар призначає пацієнтові гормони – кортикостероїди (Преднізолон, Преднізолон та ін.) В малих дозах. Тривалість терапії становить від 6 місяців до 3 років.
Усунути скутість рухів допоможе лікувальна фізкультура. Щоб запобігти розвитку остеопорозу через тривалий прийом гормонів, потрібно приймати комплекси мінералів і вітамінів.
Яку діагностику пройти при ревматичній поліміалгії
При підозрі на захворювання слід записатися на прийом до ревматолога. Він проведе огляд і призначить аналізи. Загальний аналіз крові виявляє гіпохромну анемію і підвищення ШОЕ (швидкості осідання еритроцитів) не менше 40 мм/год.
При необхідності проводиться томографія, ультразвукове та рентгенологічне дослідження, аналіз синовіальної рідини (для визначення нейтрофільного лейкоцитозу).
Наслідки ревматичної поліміалгії
Захворювання не загрожує життю, але відсутність ефективного лікування призводить до ускладнень: остеопорозу, скроневого артриту (провокує інфаркт міокарда), цукрового діабету, погіршення зору, підвищеного рівня холестерину в крові. Тому при виявленні симптому захворювання слід негайно звернутися до ревматолога.