Холера - це особливо небезпечна інфекція, що вражає кишечник. Заразитися холерою можна тільки за безпосереднього контакту з виділеннями хворої людини. Спосіб передачі — фекально-оральний, тобто через екскременти або блювотні маси.
На ранніх етапах (інкубаційному періоді) холера виявляє себе зневодненням і рідким випорожненням, без больових відчуттів та запаху, водянистого кольору. Таке явище називається "рисовою водою". Після першого раптового пориву випорожнення стають дедалі частішими і ряснішими.
Як лікувати холеру
Лікування зазвичай проводиться у загальних терапевтичних палатах. Насамперед лікарі відновлюють водний баланс в організмі людини. Потім впливають на збудник (їм є вібріон) за допомогою тетрацикліну. Сучасні методи терапії дозволяють швидко позбутися захворювання, навіть без застосування антибіотиків.
Яку діагностику проходити при холері
При підозрах на холеру в регіоні, де раніше хвороба не була помічено, потрібні аналізи виділень. Лікарі шукають у калових або блювотних масах збудника холери.
Наслідки холери
Легка форма холери не характеризується більше нічим, крім невеликої сухості в роті. Стан хворого задовільний. При захворюванні середньої тяжкості до симптомів додається блювання, а зневоднення прогресує. В результаті цього на крайніх стадіях хвороби тіло пацієнта зводить судома, риси обличчя різко загострюються, шкіра набуває попелястий відтінок, людина дуже слабка, нездатна говорити. Блювота та дефекації стають безперервними. На останньому етапі м'язи хворого вже не здатні скорочуватися, виділення виходять легко при натисканні на черевну порожнину. Людина впадає в кому і вмирає протягом двох діб. Однак при належному лікуванні холера не залишає наслідків і не закінчується смертю.