Хламідіоз належить до дуже поширених і дуже заразних ЗПСШ (захворювань, що передаються статевим шляхом). Особливість цього венеричного захворювання полягає в тому, що найчастіше інфекція нічим себе не проявляє і, відповідно, багато хто про неї не здогадується і не лікується. Водночас інфікування організму хламідіями (існує кілька видів цих дуже дрібних бактерій, що нагадують віруси) призводить, наприклад, до артритів і кон'юнктивіту, тому люди звертаються не до венерологів (урологів, гінекологів), а до інших лікарів. Крім того, хламідії часто поєднуються з іншими ЗПСШ, тому їх виявити та вилікувати нелегко.
Свіжий гострий хламідіоз проявляється склоподібними мізерними виділеннями з піхви або сечівника, які супроводжуються різьбленням і дискомфортом у процесі сечовипускання. Через кілька днів симптоми "стираються", і інфекція переходить у хронічну форму.
Як лікувати хламідіоз
Дерматовенерологи, урологи/гінекологи лікують хламідіоз за допомогою потужної антибактеріальної терапії, препаратів останнього покоління. Препарати, які вводять внутрішньом'язово і внутрішньовенно, підбирають індивідуально з урахуванням аналізів, картини хвороби і дуже багатьох нюансів, які оцінює лікар. Відіграє певну роль і місцеве лікування у вигляді інстиляцій ліків у сечовипускальний канал, зрошень піхви, свічок, тампонів. Посилюють ефект фізіотерапія (електрофорез та іонофорез лікарських засобів). Лікар наполягає і на лікуванні статевого партнера (якщо такий є).
Яку діагностику проходити за хламідіозу
Вищезгадані фахівці виявляють хламідіоз за допомогою:
- культурального аналізу (бакпосіву взятих мазків);
- аналізу методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), найчутливішого методу;
- імуноферментного аналізу.
Перші два методи - золотий стандарт діагностики хламідіозу.
Наслідки хламідіозу
Хронічний хламідіоз спричиняє неприємні наслідки:
- жіноче безпліддя (через хронічний запальний процес у придатках матки та непрохідність труб);
- чоловіче безпліддя (через хронічний простатит);
- ускладнення під час вагітності (викидень, передчасні пологи, зараження новонародженого);
- хронічний інфекційний процес у різних органах (суглоби, очі).