Ентеробіоз — це зараження організму паразитами (гострики), що призводить до порушення роботи кишечника, алергічних реакцій. Паразити потрапляють в організм людини переважно шляхом проковтування зрілих яєць, в яких містяться рухливі личинки. Найбільш схильні до ризику зараження діти. Глистові інвазії часто поширені в дитячих колективах, в тому числі з-за недотримання санітарних норм. Наявність в організмі паразитів негативно впливає на загальний стан, пригнічує імунну систему, знижує формування поствакцинального імунітету.
Як лікувати ентеробіоз
Лікування проводиться амбулаторно. Призначаються протиглистні препарати з урахуванням віку і ваги пацієнта, а також наявність хронічних і супутніх захворювань. Крім медикаментів, необхідно провести ряд комплексних заходів щодо запобігання розповсюдження хвороби:
- діагностика зараження у осіб, що знаходяться в безпосередньому контакті з хворим;
- одночасна дегельминтизація при виявленні глистів;
- профілактика повторних заражень;
- контроль ефективності лікування по завершенню курсу терапії.
Яку діагностику проходити при ентеробіозі
Симптомами зараження гостриками вважається свербіж в області анального отвору, що посилюється в нічний і вечірній час. Характерні для гострої форми захворювання болі в животі, зниження апетиту, частий стілець, нудота і низька маса тіла не завжди активно проявляються. При перших симптомах або підозрі на ентеробіоз необхідно звернутися до фахівця. Точний діагноз встановлюється на підставі лабораторних досліджень. Клінічний аналіз крові вказує на стійку еозинофілію за наявності паразитів. Найбільш інформативним вважається зішкріб на ентеробіоз, що дозволяє виявити яйця глистів.
Наслідки ентеробіозу
Захворювання добре піддається терапії, але необхідно проконтролювати якість лікування, провести профілактику повторного зараження.