Цироз печінки— це стрімке руйнування клітин органу з розростанням сполучної тканини. Захворювання має різко прогресуючий характер, незважаючи на те, що часто воно з'являється в прихованій формі. Деякі люди можуть не підозрювати про наявність цирозу печінки кілька років, поки не з'являться характерні ознаки. Зазвичай хворі скаржаться на кровотечі з ясен, різку втрату ваги, підвищену стомлюваність, зниження апетиту і дискомфорт у ділянці живота.
Як лікувати цироз печінки
Захворювання не можна назвати смертельним, але воно не підлягає повному лікуванню. При своєчасному зверненні до медичного фахівця прогноз втішний, хоча домогтися відновлення печінки неможливо. Терапія включає в себе повну відмову від алкоголю, дотримання дієти, яку призначив гастроентеролог, і зменшення обсягу фізичного навантаження. Виключається використання гепатоксичних препаратів. Для призупинення процесу прогресування цирозу застосовують засоби, що стимулюють вироблення жовчі та підвищують моторику кишечника. Якщо консервативні методи лікування виявляються неефективними, проводять хірургічне втручання.
Яку діагностику проходити в разі цирозу печінки
У разі появи підозрілих ознак, наприклад, зниження апетиту, болю в правому боці та різкого зниження ваги, бажано вирушити на огляд до гастроентеролога або гепатолога. Для первинної консультації не буде зайвою консультація терапевта, але для повноцінного обстеження краще вибрати вузького спеціаліста. Лікар вислухає скарги, проаналізує зовнішній вигляд пацієнта. Зазвичай за ураження печінки нігті стають блідими, слизові оболонки та шкіра також змінюють колір. Якщо всі симптоми вказують на цироз, лікар призначить такі процедури:
- загальний і біохімічний аналізи крові;
- імунологічне вивчення складу крові;
- КТ печінки;
- УЗ-діагностика печінки та селезінки;
- ангіографія;
- радіонуклідне сканування;
- пункційна біопсія печінки.
Наслідки цирозу печінки
Своєчасна медична допомога для хворих життєво необхідна, оскільки без відсутності лікування прогресуюче захворювання призводить до летального результату через 2-5 років. Известны случаи, когда при слишком быстром течении заболевания люди умирали уже через полгода. Смерть, как правило, наступает в результате внутренних кровотечений, печеночной комы или обострений хронических инфекций. При этом больной страдает от мучительной боли. Щоб уникнути таких сумних наслідків, потрібно звернутися до лікаря за перших ознак цирозу печінки.