Ахлоргідрія - це стан організму, при якому порушується вироблення соляної кислоти в шлунку. Розрізняють 2 види цього розладу: абсолютний і відносний. Причинами такого дисбалансу можуть бути: вікові зміни, стресові ситуації, гастрит, виразка, ниркова недостатність, цукровий діабет, тиреоїдит, пухлинні захворювання, зараження бактерією хелікобактер пілорі.
Спочатку хвороба може протікати непомітно і без будь-яких симптомів. Патологія може бути виявлена зовсім випадково. На більш пізній стадії можуть виникати болі «під ложечкою», відрижка, здуття живота. Іноді до симптомів може додатися нудота, відчуття переїдання при вживанні невеликої кількості їжі, загальне нездужання, зниження працездатності.
Як лікувати ахлоргідрію
Перш за все, щоб зменшити симптоматику, необхідно дотримуватися дієти, їжа повинна бути вітамінізованою, теплою і бажано подрібненою, приймати її потрібно невеликими порціями, але часто. Існує ряд продуктів, що провокують вироблення соляної кислоти, наприклад, кава, овочеві та фруктові соки. Цього захворювання не існує, і пацієнти постійно потребують спостереження у гастроентеролога.
Діагностика ахлоргідрії
Найбільш достовірним методом діагностики є езофагогастродуоденоскопія з перевіркою кислотності, ендоскопічна біопсія. Також знадобиться реакція преципітації на Helicobacter pylori, аналіз крові на пепсин і гастрин, клінічний аналіз крові та сечі, а також УЗД черевної порожнини за показаннями.
Наслідки ахлоргідрії
Прогноз сприятливий і залежить від патології, що викликала це захворювання, і від своєчасного лікування. Якщо ігнорувати ці симптоми, це може призвести до незворотних процесів травного тракту.