Лікар-анестезіолог — вузькопрофільний спеціаліст, що відповідає за безпеку пацієнта під час проведення оперативного втручання. Сфера його послуг охоплює знеболювання місцевим чи загальним наркозом для позбавлення дискомфорту, больових відчуттів, стресів протягом операції.
Як правило, лікар досліджує важливі показники життєдіяльності людини для підбору дози та типу анестезії. До таких показників відносять:
- тиск;
- рівень гемоглобіну у сироватці крові;
- ритмічність роботи серця та пульс;
- інтенсивність та глибина дихання;
- рівень розслабленості організму, включно із м’язами;
- якість та глибина сну пацієнта.
Відразу після призначення дати хірургічних маніпуляцій потрібно записатися на прийом до анестезіолога. У день прийому необхідно мати при собі всі необхідні результати досліджень та аналізів, історію хвороби, список призначених препаратів і процедур. Потім лікар збирає анамнез, здійснює профільний огляд та встановлює можливість алергічної реакції на препарат анестезії. Також лікар фіксує показники роботи вищезазначених органів. За умови, що показники відхилятимуться від норми та констатації хронічної патології, лікар забороняє оперативне втручання. Пацієнт повідомляє, чи раніше проводилась анестезія, розповідає про індивідуальну реакцію на неї.
У свою чергу, анестезіолог встановлює необхідну дозу і тип препарату, описує увесь процес її введення, можливі відчуття перед хірургічними діями та в післяопераційний період. Закінчивши консультацію, лікар підписує обов’язкову форму згоди на проведення наркозу.
Без отримання результатів наступних аналізів спеціаліст не погодиться навіть на простий хірургічний захід:
- аналізу сироватки крові та урини (клінічний, на згортуваність);
- аналізу на встановлення резус-фактору;
- ЕДС (діагностики сифілісу);
- аналізу на ВІЛ-інфекції; гепатит В, С;
- електрокардіограми.
На сайті likarni.com представлена інформація про найкращих анестезіологів Львова.
Хто такий анестезіолог?