Лікар-алерголог досліджує питання та встановлює діагноз щодо індивідуальної реакції організму на зовнішні чи внутрішні подразники, препарати, їжу та інші фактори.
Спочатку лікар уточнює причини появи симптоматики:
- висипи;
- набряки;
- важкість дихання;
- зміна пігментації шкіри тощо.
Після цього фахівець встановлює тип алергічної реакції та призначає лікування. Звертатися до лікаря необхідно як при первинному прояві алергійної реакції, так і при хронічній формі, щоб контролювати прогресування та загострення.
Причини для звернення до алерголога:
- різкий кашель;
- чхання;
- нежить;
- почервоніння горла та ділянок тіла;
- набряк лімфовузлів, кінцівок, вух;
- дерматити та рясні висипи;
- свербіж;
- жар.
Саме призначення ефективного лікування, оперативного впливу на прогресування алергії вимагає звернення до спеціаліста. Також людям із діагностованою сезонною, харчовою алергіями необхідні профілактичні візити до лікарів. Самолікування на певний час знімає симптоми алергії, однак воно не забезпечує цілковитого видужання. Тим паче, це нерідко призводить до погіршення ситуації загалом.
Перед власне візитом до лікаря-алерголога пацієнту необхідно виключити контакт з можливим алергеном, особливо, якщо йдеться про респіраторні реакції на зовнішні збудники (пил, шерсть, пари хімікатів, пилок). У день консультації потрібно прийняти душ, одягнути чистий одяг без слідів алергену. Також бажано напередодні обстеження пройти загальний аналіз крові.
Не рекомендується вживати протиалергічні препарати за декілька годин до прийому, окрім деяких випадків. Особливості проведення консультації:
- хворий розповідає про симптоми алергії, регулярність проявів реакцій, висловлює припущення щодо можливого алергену;
- детально повідомляє про спадкову схильність до алергій.
Після цього лікар проводить обстеження уражених місць та органів і призначає лабораторні та діагностичні дослідження для підтвердження діагнозу. Портал likarni.com надає можливість запису на прийом до досвідченого алерголога без стомлюючих черг.
Хто такий алерголог?