Логопед — лікар, який допомагає нормалізувати вимову, виправити мовленнєві дефекти, розширити запас слів, закласти необхідні навички комунікації.
Питання про звернення до логопеда постає у батьків дошкільняти, коли його відхилення у мовленнєвому розвитку стає явним.
Як правило, перший похід до логопеда припадає на півроку-рік. Наступні симптоми за віком вказують на відставання у мовленні.
- 1-3 роки. Відсутність реакції дитини на звернення. У рік словниковий запас дитини складає не менше 8-10 слів, а до 2 років малюк активно використовує слова для висловлення своїх думок. У 2,5-3 роки дитина вміє об’єднувати декілька слів у прості, але усвідомлені речення.
- 3 роки. Порушенням вважають неправильну вимову простих слів, підвищене слиновиділення, яке уже минає до цього віку, неспроможність з’єднати склади у слова, самостійне скорочення слів, ковтання закінчень, приголосних літер./li>
- 4 роки. Симптоми відхилення — нечітка вимова, неправильне відмінювання слів, використання придуманих закінчень, зміна темпу мовлення (нерозбірливо швидко чи повільно монотонно), гугнявість під час спілкування.
- 5-6 років. До цього віку у дитини формується повноцінне доросле мовлення, побудова складних речень різної інтонації. Симптомы мовленнєвого відставання — зміна порядку слів у реченні, їх побудова із помилками, неузгодженість у роді, відмінку, числі. Також потрібно слідкувати за такими дефектами мовлення, як заїкання, шепелявість, гаркавість, які є приводом для звернення до логопеда і у дорослому віці.
Якщо вказані вікові рамки не співпадають із поточною ситуацією, необхідно звернутися до логопеда. Під час консультації спеціаліст розпочне діагностику із звичайної бесіди, протягом якої встановить ту чи іншу ваду мовлення, дослідить словниковий запас, встановить масштаб патології. Підібрати кращого логопеда ви можете на сайті likarni.com.
Хто такий логопед?