Уремія — це недуга, що проявляється аутоінтоксикацією, спричиненою порушенням функціонування нирок. Інакше кажучи, організм отримує сильне отруєння продуктами своєї життєдіяльності. Найпоширеніша причина уремії – ниркова недостатність. Симптоматика захворювання досить виражена: з'являються ознаки розладів ШКТ (рідкий випорожнення з домішками крові, нудота, блювання), шкіра стає блідою і покривається світлим нальотом. У хворих рідко піднімається температура тіла вище за 35 °C.
Як лікувати уремію
У загальному випадку терапією захворювань нирок займається уролог. Якщо ви не впевнені в діагнозі, але всі ознаки уремії в наявності, запишіться на прийом до терапевта. Лікар загального профілю оцінить рівень критичності ситуації і за потреби перенаправить до іншого фахівця.
У більшості випадків патологія розвивається швидко, з кожним днем все сильніше отруюючи організм токсинами. Тому якщо у людини діагностується уремія, їй відразу надається термінова медична допомога. Хворого на якийсь час залишають у медустанові, щоб провести всі необхідні процедури. Зокрема для виведення токсинів проводиться очищення крові за допомогою гемодіалізу. Хворий підключається до апарату з двох трубок: одна з них робить забір крові, а інша заливає в організм уже очищену рідину.
Щоб зменшити симптоми інтоксикації та компенсувати роботу нирок, призначається низка медикаментозних препаратів. Крім того, хворому показані регулярні крапельниці та дієта, яку становить лікар-уролог. У важких випадках, коли патологія не піддається консервативному лікуванню, проводиться операція з пересадки нирок. Яку діагностику проходити при уремії Оцінка стану хворого та визначення характеру недуги проводиться при допомоги таких процедур:
- загальні аналізи крові та сечі;
- біохімічний аналіз крові;
- УЗД нирок.
< Перші дві методики дозволяють встановити рівень інтоксикації організму. Обчислюється обсяг сечовини, солей та бактерій у зразках. Якщо в процесі аналізу було виявлено інфекцію, передбачається, що уремія призвела до ускладненого пієлонефриту. УЗД нирок ефективно, якщо аутоінтоксикація виникла на фоні сечокам'яної хвороби. Наслідки уремії. За відсутності терапії уремія досить швидко прогресує і призводить до смерті. Причиною смерті зазвичай стають ускладнення: гіпергідратація, ацидоз.