Лейкотрихія - генетична патологія, пов'язана з відсутністю пігменту або порушенням його виробітку. Зовні це проявляється вродженим посивенням волосся, вій, брів. Шкіра таких людей біла і дуже чутлива до довкілля.
Інакше відхилення називається альбінізмом. Залежно від ступеня патології буває частковим та повним. При частковому посіданні, як правило, депігментованими залишаються брови та вії. При повному ж пігменті відсутній не тільки у волоссі, але і в шкірі і навіть в очах.
Причини лейкотрихії невідомі.
Як лікувати лейкотрихію
Оскільки хвороба вроджена, лікуванню вона підлягає. Можлива лише зовнішня корекція із застосуванням захисних засобів для шкіри та волосся: спеціальних косметичних продуктів, головних уборів, сонцезахисних окулярів, одягу, що закриває від ультрафіолетових променів.
При повному альбінізм для захисту шкіри від сонця використовуються засоби для штучного засмаги. Вони також помітно покращують естетику шкіри.
Також лікарем-трихологом та/або дерматологом призначається вітамінотерапія з підвищеним вмістом А, С, Е, D, B вітамінів, рибофлавіну 2 рази на рік.
У деяких випадках призначаються лікарські засоби.
Яку діагностику проходити при лейкотріхії
Після курсів вітамінотерапії трихолог досліджує волосяні цибулини спектрометром. Також призначається лабораторне дослідження крові на вміст заліза, цинку, кальцію та інших мінералів.
Наслідки лейкотрихії
Якщо не вживаються заходів щодо захисту шкіри та волосся від сонця, велика ймовірність розвитку раку шкіри.