Епідемічний паротит - інфекційна хвороба в гострій формі, що вражає залози та центральну нервову систему. Збудник захворювання на параміксовіруси. Запалення розвивається в основному в слинних залозах, що знаходяться біля вух. Після перенесення свинки імунітет залишається стійким до вірусів, повторне інфікування трапляється рідко. Симптоми розвиваються на 10-20 день після зараження. Хворий відчуває головний біль, м'язи, нездужання, порушується сон, пропадає апетит.
Як лікувати епідемічний паротит
Запалені слинні залози збільшуються у розмірах, з'являється сухість у ротовій порожнині, біль у вухах під час жування, розмов. Зазвичай лікування симптомів відбувається у домашніх умовах. Тяжких хворих направляють на стаціонарну терапію. Медична допомога спрямована на запобігання ускладненням. Призначають постільний режим, помірне дієтичне харчування без жирів, борошняних продуктів. Преднізолон призначають у разі виникнення орхітів.
Яку діагностику проходити при епідемічному паротиті
Діагноз підтверджується висновком досліджень. Проводять діагностику декількома способами:
- лабораторний;
- імунофлюорисцентний;
- серологічний.
Вірус паратиту виявляють у вмісті проб крові, речовини горлянки, секреції залоз, сечі. Використання імунофлюористентного способу дозволяє виявити вірус у клітинах у найкоротший термін. Велика кількість антитіл тетриту вказує на наявність захворювання.
Наслідки епідемічного паротиту
Випадки смертності при паратиті один на мільйон. Тяжким наслідком стає безпліддя, глухота. Під впливом вірусів розвивається атрофія яєчок, що призводить до неможливості дітей. Відбувається порушення у роботі центральної нервової системи, після чого виникають проблеми зі слухом. Також висока можливість прогресування діабету.