Виразка шлунка є порушенням цілісності слизової оболонки з пошкодженням глибоко розташованих шарів. Запідозрити хворобу можна на підставі таких симптомів, як болючість у ділянці шлунка натщесерце, після їжі, печія, відрижка та блювання. Крім того при кровоточивості виразкового дефекту слизової оболонки відзначаються прожилки крові в блювотних масах. Небезпека захворювання полягає у високому ризику розвитку кровотечі, перфорації органу та злоякісного переродження клітин. До причин хвороби відносяться стреси , важка фізична праця, тривалий прийом високих доз гормональних, нестероїдних протизапальних засобів, супутні захворювання травної та ендокринної системи.
Як лікувати виразку шлунка
У комплексне лікування входить особливий поживний режим та лікарські засоби. Отже, пацієнту необхідно щадне харчування, виключаючи занадто гарячі, холодні, смажені страви, газовані напої, спеції, а також продукти, що стимулюють вироблення соляної кислоти. Обов'язковим компонентом дієти є молочні продукти.
З медикаментів гастроентеролог призначає інгібітори протонної помпи, антигістамінні, антацидні, антибактеріальні засоби (при виявленні Helicobacter pilori), гастропротектори та простагландини. Активізувати мікроциркуляцію можливо за допомогою лазеротерапії.
Яку діагностику проходити при виразці шлунка
Виявивши симптоми захворювання, необхідно звернутися до гастроентеролога. За допомогою лабораторного дослідження крові виявляється зниження рівня гемоглобіну внаслідок тривалої кровоточивості виразкового дефекту. Щодо інструментальних методів, то тут варто виділити гастродуоденальне дослідження ендоскопічним методом, протягом якого висікається матеріал для проведення гістологічного аналізу. Крім цього виконується дихальний тест для виявлення Helicobacter pilori, від чого залежить раціональність призначення антибактеріальних засобів.