Ерозія шлунка є дефектом слизової оболонки без пошкодження м'язового шару. Симптоматично хвороба проявляється наступними симптомами:
- больовий синдром в епігастрії вночі, натще;
- печія;
- блювота, після якої людина відчуває полегшення;
- відрижка.
Крім того, у разі кровоточивості ерозивного дефекту з'являються кров'янисті прожилки в блювотних масах. Клінічні ознаки подібні до виразки шлунка, проте в останньому випадку больовий синдром значно інтенсивніший і триваліший.
Як лікувати ерозію шлунка
Лікувальний комплекс включає спеціальний поживний режим та медикаментозну підтримку. Пацієнту показано щадне харчування, яке передбачає виключення гарячих, холодних, жирних страв, спецій, газованих напоїв та продуктів, що посилюють продукцію соляної кислоти. До дієтичного харчування повинні входити молочні продукти. Харчування має бути невеликими порціями до 5-6 разів на добу.
Щодо медикаментозної терапії, то гастроентеролог на підставі результатів досліджень призначає антибактеріальні засоби. Також застосовуються антациди, гастропротектори, протигістамінні препарати, інгібітори протонної помпи та простогландини.
Прискорити процес регенерації вдається завдяки лазеротерапії, яка активізує мікроциркуляцію. Мінімальний прийом препаратів становить 14 днів, після чого гастроентеролог визначає подальшу тактику лікування. Яку діагностику проходити при ерозії шлунка При виявленні вищеперелічених симптомів рекомендується проконсультуватися з гастроентерологом. Лікар, опитавши скарги та промацавши живіт, призначає додаткове обстеження, що дозволить виявити причину захворювання.
Лабораторно діагностується анемія, що підтверджує тривалу кровоточивість ерозії. З інструментальної діагностики використовується фіброгастродуоденоскопія з наступним гістологічним аналізом. Також необхідний дихальний тест для виявлення Helicobacter pilori. Наслідки ерозії шлунка
Небезпека захворювання полягає в наявності ризику розвитку шлункової кровотечі, анемії внаслідок тривалої кровоточивості ерозії, а також формування виразки.