Ерозивний гастрит - захворювання шлунка, що характеризується виникненням ранок на зовнішній частині слизової оболонки. Належить до ряду захворювань шлунково-кишкового тракту. Розрізняють гостру та хронічну форми протікання недуги. Для обох форм властива наявність множини ерозій. Гострий різновид з'являється після дії агресивних речовин на шлункову нутрощі (недоброякісна їжа, хімічні елементи, медикаментозні препарати). Хронічна форма провокується збоями процесів секреції, що призводить до агресивного виділення соку. Шлунок не справляється з кислотністю та на стінках з'являються ушкодження.
Як лікувати ерозивний гастрит
Ерозійний гастрит піддається лікуванню складніше, ніж простий. Супроводжується гострим болем після їди, печією, дискомфортними відчуттями у верхній ділянці шлунка, наявність кров'яних виділень. Курс лікування складається з комплексу процедур: заміна прийому шкідливої їжі дієтичним харчуванням; прийом медикаментів з антисекторними властивостями; призначення антацидних препаратів, що ліквідують надмірну соляну кислотність, створюючи захисний шар над екземами;
Яку діагностику проходити при ерозивному гастриті
Лікувальні процедури та препарати призначаються після проходження обстеження. Методи обстеження при підозрах на гастрит:
- гастроскопія;
- ендоскопія;
- зняття зіскрібка зі слизової оболонки, необхідного для дослідження тканини на визначення збудника. /li>
За допомогою діагностики лікар оглядає стан слизової оболонки, оцінює наявність екзем, кровотечі. За результатами аналізів визначаються подальші маніпуляції. Наслідки ерозивного гастриту Захворювання супроводжується болем, нудотою, печією. Часті кровотечі розвивають анемію. Внаслідок патології у людини порушується процес травлення, зменшується маса тіла, погіршується стан здоров'я. Несвоєчасне звернення до лікаря посилює проблему, ерозії переростають у дуоденальну виразку.