Езофагіт — запальне ураження слизової оболонки стравоходу. Діляється на гострий і хронічний залежно від перебігу хвороби.
Головною причиною хвороби називають шлунково-харчовий рефлюкс (печія), коли кислота їжі, що перетравлюється, викидається в стравохід і порушує кислотно-лужний баланс органу. Це призводить до пошкодження слизових стінок стравоходу. Також хвороба виникає через вживання занадто гарячої та холодної їжі.
Симптоми хвороби виражені та проявляються утрудненням ковтання, болями під час прийому їжі, печією, відчуттям стороннього тіла в горлі, нудотою та блюванням.
Як лікувати езофагіт
При перших же симптомах необхідно звернутися до лікаря-гастроентеролога, який призначить лікування. Як правило, призначається комплексне лікування хвороби, яке включає медикаментозну та немедикаментозну терапію, корекцію харчування та хірургічне втручання. полягають у застосуванні лазерної терапії, електрофорезу з новокаїном, гіпербаричної оксигенації тощо.
Корекція харчування полягає у виключенні алкоголю, жирної їжі, кондитерських виробів. Також слід стежити за температурою їжі. Куріння — не припустимо.
При ускладненнях хвороби, бездіяльності медикаментів, гастроентеролог призначає оперативне втручання.
Яку діагностику проходити при езофагіті
Постановка діагнозу виконується наступними методиками: гастроскопія; лабораторні дослідження крові (загальний аналіз) та сечі. Коли поставити діагноз перерахованими методами складно , призначається біопсія слизової оболонки органу для гістологічного аналізу. Наслідки езофагіту При дотриманні дієти та своєчасного огляду, хвороба добре піддається лікуванню. В іншому випадку великий рис формування виразок на пошкодженій слизовій оболонці стравоходу, складність у прийомі їжі, погіршення загального стану.