Синдром подразненого кишківника - це захворювання, що представляє комплекс функціональних порушень роботи нижніх відділів ШКТ. Стан не можна назвати самостійною недугою, зазвичай вона виникає як наслідок інших патологічних процесів. Синдром з'являється на тлі стресів, гормональних порушень, кишкових інфекцій. Виявляється патологія такими симптомами, як запор та діарея, дискомфорт у ділянці живота, метеоризм. Ознаки СРК постійно змінюють один одного, виникають без видимих причин та самостійно зникають.
Як лікувати синдром подразненого кишківника
Захворювання пов'язане з порушенням роботи шлунково-кишкового тракту, тому при появі тривожних симптомів доцільно звернутися до гастроентеролога. Лікар вислухає скарги, проведе огляд та на основі отриманих відомостей складе ефективний план лікування. Терапія полягає в наступному. Дотримання дієти. Коригування раціону полягає в обмеженні вживання продуктів, що викликають підвищену газоутворення (капуста, бобові, чорний хліб, молоко, виноград). Хворим показана дієта, заснована на вживанні рідкої їжі, кисломолочних та злакових продуктів. План раціону складає гастроентеролог під час створення плану терапії, є сенс також звернутися до дієтолога.
- Прийом лікарських препаратів. Медикаментозне лікування спрямоване на усунення переважаючого симптому. Якщо пацієнту найбільший дискомфорт приносить запор, призначаються проносні засоби та пребіотики. Для нейтралізації діареї використовують антидіарейні препарати/
- Антистресова терапія. Як було зазначено, стрес одна з найпоширеніших причин СПК. У такому випадку пацієнту показані антидепресанти, консультації психотерапевта.
Яку діагностику проходити
Встановлення причин захворювання - головна мета діагностики. Синдром подразненого кишечника рідко виникає сам собою, тому вкрай важливо визначити джерело неприємного стану. Обстеження у лікаря починається з уточнення симптомів та з'ясування анамнезу їх розвитку. Потім призначаються такі процедури: аналіз крові на визначення рівня лейкоцитів; дослідження калу; ректороманоскопія; колоноскопія.
Наслідки синдрому подразненого кишківника
Дотримання рекомендацій лікаря дозволяє перемогти симптоми СРК та нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту. За відсутності лікування, як правило, ускладнень не виникає, але синдром здатний значно знизити працездатність.