Вітрянка - гостре інфекційне захворювання, що супроводжується утворенням пухирців на шкірі.
Вірус проникає в організм через слизові оболонки. Імовірність зараження 100%. Інкубаційний період становить 7-21 день, залежно від індивідуальних особливостей організму.
Захворювання проявляється різко, у людини фіксується миттєве підвищення температури до 39-40 градусів. Спостерігається озноб, ломота в тілі, головний біль і дрібні везикулярні висипання на шкірних покривах. Після розтину пухирців залишаються скоринки. Для захворювання характерне "підсипання" нових елементів (гіперемовані плями, пухирці).
Вітрянка - найпоширеніша хвороба серед дітей, які відвідують дитячі садки та шкільні заклади. Захворювання має масовий характер.
Як лікувати вітрянку
Захворювання минає самостійно протягом 10 днів. Зниження температури тіла спостерігається через 2-3 доби. Лікування симптоматичне, спрямоване на зниження ризику розвитку ускладнень. Ефективних препаратів від вітряної віспи не багато.
Головна мета лікувальної терапії - запобігання нагноєнню пухирців. Для цього застосовуються місцеві антисептики. Шкірні покриви потрібно постійно обробляти, це дасть змогу уникнути вторинного інфікування.
У разі розвитку захворювання людину необхідно ізолювати від оточення на 9 діб. Виходити на роботу або відвідувати навчальні заклади дозволяється не раніше, ніж через 3 тижні, щоб уникнути поширення інфекції.
Яку діагностику проходити при вітрянці
Діагностуванням захворювання займається лікар-інфекціоніст. Він проводить огляд пацієнта і збирає анамнез. Для підтвердження діагнозу необхідно пройти лабораторні дослідження.
У загальному аналізі крові пацієнта виявляється збільшення показника ШОЕ. Специфічні лабораторні дослідження не проводяться.
Наслідки вітрянки
Вітряна віспа важко переноситься дорослими. Різке підвищення температури тіла погіршує загальний стан. Діти добре переносять вітрянку, ризик розвитку ускладнень мінімальний.
Розвиваються внаслідок неправильної обробки висипань. Це призводить до повторного інфікування пухирців і нагноєння. Після їх усунення підвищується ризик появи рубців.
Вкрай рідко у дітей фіксується ураження головного мозку, зумовлене слабкими імунними функціями організму. Ускладнена вітрянка усувається в умовах стаціонару із застосуванням спеціальних терапевтичних методик.