Менінгіт — це запальне захворювання, що вражає оболонки головного і спинного мозку. Виникає самостійно (первинний) і як ускладнення інших захворювань (вторинний). Він може бути бактеріальним, грибковим, вірусним, з точки зору етіології.
З точки зору характеру запалення його поділяють на гнійний і серозний. Другий відрізняється тим, що клітини уражаються швидко.
Причини захворювання:
- Первинний менінгіт: віруси і бактерії, що мешкають в ротовій порожнині разом з кровотоком, потрапляють в мозкові оболонки головного мозку. Також бактерії, які потрапляють в організм з їжі, брудних предметів, рук і т.д.
- Вторинний менінгіт: різні захворювання (туберкульоз, бруцельоз, сифіліс та ін.), травми голови.
Симптоми: біль і оніміння в області шиї, підвищення температури, збої в свідомості, нудота та інші.
Як лікувати менінгіт
При перших симптомах потрібно відвідати педіатра/терапевта. Після обстеження лікар направить вас до невролога або інфекціоніста.
Лікування захворювання має бути комплексним і повноцінним. Як правило, призначається медикаментозна терапія антибіотиками, противірусними, анальгетиками, протиблювотними препаратами. В особливо складних випадках проводяться реанімаційні процедури.
Яку діагностику пройти при менінгіті
Діагностика захворювання проводиться за допомогою апаратних досліджень: в обов'язковому порядку проводиться люмбальна пункція, томографія черепа і рентген кісток черепа. Також призначається бактеріологічне дослідження. На підставі діагностичних даних лікар призначає лікування.
Наслідки менінгіту
Своєчасне лікування дозволяє швидко позбутися від недуги. Якщо ігнорувати симптоми, запалення посилиться, і спровокує розвиток незворотних процесів аж до летального результату.