Краснуха - захворювання, яке проявляється плямистим висипом, збільшенням лімфатичних вузлів, лихоманкою, інтоксикацією. Збудник - вірус роду Rubivirus, що передається повітряно-крапельним шляхом, контактно-побутовим і трансплацентарним шляхами. Спочатку він потрапляє в дихальні шляхи, потім в слизову оболонку і кров.
Як лікувати краснуху
Специфічної терапії не існує. Часто проводиться в амбулаторних умовах. Госпіталізація проводиться тільки в разі серйозних ускладнень.
Для ефективного лікування лікар-інфекціоніст призначає:
- повноцінне здорове харчування;
- постільний режим;
- рясне пиття (при інтоксикації);
- вірациди (Изопринозин, Арбідол);
- імуностимулятори (Анаферон, Циклоферон);
- імуномодулятори (Віферон, Інтерферон);
- анальгетики (Нурофен, Парацетамол, Аспірин);
- антигістамінні препарати (Супрастин, Феністил).
Інкубаційний період становить приблизно від 10 до 24 днів. Одужання настає після зникнення вірусу під час сформованої імунної реакції.
Яку діагностику пройти при краснухі
В першу чергу лікар оглядає і збирає анамнез, визначає характер, локалізацію і терміни появи висипань. Серодиагностика передбачає використання РН, РНГА (для визначення віруснейтралізуючих антитіл) і ІФА (для виявлення класоспецифічних антитіл).
Для виявлення вірусу використовуються вірусологічні методи. Аналізи крові і калу проводять на 7-14 день від початку зараження (до появи висипу).
Наслідки краснухи
Ускладнення зустрічаються рідко, але найчастіше діагностуються: артрит, менінгоенцефаліт, енцефаліт, отит, тромбоцитопенічна пурпура, тонзиліт і пневмонія.
Захворювання найбільш небезпечно для плода вагітних жінок. Якщо він вражає жінку з терміном вагітності до 4 місяців, ймовірність викиднів або народження малюка з вадами становить 50%.