Аденома бронхів – це доброякісне новоутворення на стінці бронха. Пухлина формується з клітин слизових залоз і має форму поліпа. Недуга визначається за вираженими клінічними симптомами, які поступово посилюючись, змушують пацієнта звернутися за медичною допомогою. Хворого дошкуляє постійна задишка поряд з кровохарканням, кашель супроводжується болем у грудях. У разі розвитку сильного запального процесу піднімається температура тіла.
Як лікувати аденому бронхів
Захворювання швидко прогресує, нерідко спричиняючи ускладнення. У разі аденоми бронхів високий ризик розвитку процесів нагноєння чи внутрішньої кровотечі. Щоб попередити такі негативні наслідки, відразу після діагностики призначається оперативне лікування. Консервативні методи терапії не використовуються, оскільки вони є малоефективними і займають великий проміжок часу.
Для усунення пухлини використовується так зване ендоскопічне видалення аденоми. Хірургічна процедура проводиться за допомогою бронхоскопа, який нейтралізує утворення лазерного променя або електричного струму. Такий спосіб видалення пухлини ефективний тільки на початкових стадіях її розвитку. З іншого боку, у процесі операції існує ризик розвитку кровотечі.
Найбільш поширеними та дієвими методиками лікування аденоми вважаються відкриті типи хірургічних втручань. У медичній практиці застосовується резекція остаточна бронха, а також бронхотомія.
Яку діагностику проходити при аденомі бронхів
Визначення захворювання на ранній стадії не завжди можливе, тому що профілактична флюорографія не відображає ущільнення на стінках бронхів. Як правило, пацієнт звертається до медустанови з появою тривожних симптомів, які говорять про прогресування пухлини. Діагностику аденоми бронхів проводить пульмонолог, первинне обстеження виконує терапевт. Після уточнення скарг та складання анамнезу недуги потрібен скринінг дихальних шляхів пацієнта. Хворому виписується направлення до функціонального діагноста, який виконує одну або кілька з нижче наведених процедур:
- рентгенографія;
- комп'ютерна томографія;
- МРТ.
Наслідки аденоми бронхів
Терапія на ранніх стадіях розвитку аденоми дає обнадійливий прогноз, реабілітаційний курс призводить до одужання. Якщо хвороба була запущена, здебільшого вона закінчується поразкою легені.