Остеопороз — це хронічний, але досить швидко прогресуючий стан, що характеризується підвищеною крихкістю кісток. Скелет втрачає стійкість до навантажень, переломи виникають внаслідок мінімальних травм. Першим дзвіночком до остеопорозу найчастіше стає викривлення постави, що поєднується з ниючими болями в поперековому відділі. Багато людей тривалий час не підозрюють про патологію, оскільки недуг успішно маскується під остеохондроз. Правильний діагноз ставиться лише після здобуття першого перелому.
Як лікувати остеопороз
Терапія має бути спрямована на припинення процесу резорбції кісткової тканини та зміцнення скелета. План лікування складає ревматолог, хірург або ортопед. Якщо огляд проводиться за наявності перелому, потрібна консультація травматолога. Для уповільнення процесу руйнування кісток пацієнту призначаються препарати, що містять золедронову кислоту, алендронат, естрогени тощо. Для зміцнення кісток рекомендуються препарати на основі кальцію, рибофлавіну, вітаміну D. Що стосується останнього компонента, його призначають з особливою обережністю пацієнтам похилого віку. Підвищений вміст вітаміну D – один із факторів розвитку атеросклерозу.
Якщо остеопороз супроводжується вираженим больовим синдромом, неприємні відчуття усуваються знеболюючими засобами. Використовувати анальгетики без рекомендації лікаря не варто, щоб не посилити ситуацію. Крім того, частий прийом знеболювальних препаратів здатний спричинити звикання.
Яку діагностику проходити при остеопорозі
Як мовилося раніше, на початкових стадіях остеопороз легко переплутати з остеохондрозом. З цієї причини діагностика має відбуватися у кілька етапів, щоб унеможливити помилки. Обстеження відбувається в такий спосіб.
- Лікар оглядає хворого, проводить опитування щодо скарг.
- Пацієнту призначається рентгенографія, КТ.
- Для отримання точних даних проводиться біопсія кісткової тканини та біохімічний аналіз зразка.
Наслідки остеопорозу
Безперервна терапія дозволяє частково нормалізувати стан кісток. Якщо відмовитися від лікування та дозволити хворобі прогресувати, головним наслідком стануть регулярні переломи. Найбільшу небезпеку несе перелом шийки стегна. Травма приковує людину до ліжка, що нерідко стає причиною смерті у літньому віці.