Гормонопродукуюча аденома надниркових залоз - це доброякісне утворення, що стимулює надмірну вироблення гормонів у залозах. Факторами, що сприяють розвитку пухлини, зазвичай стають зайва вага, порушення функції гіпофіза, стрес, перенесені травми. Також схильність до аденоми надниркових залоз відзначається у хворих на цукровий діабет, гіпертонію. Симптоми патології мають досить виражений характер. З'являється зайва вага, частішає сечовипускання, підвищується кров'яний тиск, розвивається тремор верхніх кінцівок.
Як лікувати гормонопродукуючу аденому надниркових залоз
При виникненні ознак патології необхідно звернутися до уролога чи ендокринолога. Для первинної консультації також є сенс відвідати терапевта, який у разі потреби випише направлення до фахівця вузького профілю. Оцінивши ступінь прогресування хвороби та її характер, лікар призначить належне лікування. Гормонопродукуюча аденома не піддається консервативної терапії, тому її усунення проводиться виключно хірургічним шляхом. Медикаментозне лікування ефективне лише при неактивних пухлинах.
Перед проведенням операції хірург обстежує пацієнта щодо хронічних патологій. При цукровому діабеті та інфекційних захворюваннях хірургічні втручання не виробляються. Якщо протипоказання немає, лікар обирає тип операції. На сьогоднішній день актуальними є два способи хірургічного видалення аденоми надниркових залоз: через відкритий доступ і за допомогою лапароскопії. У першому випадку на тілі робиться розріз, у другому – невеликі проколи.
Яку діагностику проходити при гормонопродукуючій аденомі надниркових залоз
Яскрава симптоматика дозволяє лікареві легко визначити аденому. Після огляду пацієнта із пальпацією зазвичай діагноз підтверджується. Пухлина добре промацується через черевну стінку, завдаючи хворому дискомфорту. Для підтвердження передбачуваного діагнозу призначається низка аналізів:
- біохімічне дослідження крові;
- КТ із контрастуванням;;
- МРТ.
Наслідки гормонопродукуючої аденоми надниркових залоз
Після хірургічного видалення аденоми хворий зазвичай досить швидко відновлюється. Вже за кілька днів після операції пацієнта виписують із медустанови, і він іде на виправлення. Несприятливий прогноз можливий лише тому випадку, якщо у пухлини було виявлено злоякісні клітини.