Гіпопаратиреоз - це ендокринологічна патологія, яка призводить до недостатнього вироблення паратгормону (паратирину) по ряду причин. Також порушується чутливість рецепторів тканин до цього гормону, що викликає зниження функції паратгормону і порушення фосфорно-кальцієвого обміну. Це порушення супроводжується нападами тонічних спазмів. До основних причин розвитку патології відносяться:
- аномалії розвитку залоз;
- вплив інфекційного процесу на організм;
- пухлинні зміни;
- радіаційне випромінювання;
- хірургія щитовидної залози.
Основні симптоми, при яких слід звернутися до ендокринолога:
- підвищена нервова і психічна збудливість;
- порушення чутливості внутрішніх органів;
- розлади центральної нервової системи, що виражаються в частих судомах.
Як лікувати гіпопаратиреоз
Необхідно дотримуватися дієти, вживати продукти з низьким вмістом фосфору і великою кількістю кальцію. Під час загострення слід виключити з раціону м'ясні продукти. При гострому нападі необхідно приймати седативні та протисудомні препарати, препарати кальцію.
Яку діагностику пройти при гіпопаратиреозі
Гіпопаратиреоз діагностується ендокринологом після огляду і опитування пацієнта на наявність специфічної ознаки - судом. Вказуючи на захворювання, показником лабораторної діагностики є низька кількість кальцію в крові на тлі підвищеної концентрації фосфору. При рентгенологічному дослідженні виявляється наявність кальцинатів в організмі. МРТ дозволяє виявити ускладнення на головний мозок.
Наслідки гіпопаратиреозу
Сприятливий прогноз для життя при гіпопаратиреозі забезпечується постійним лікарським контролем і регулярним контролем рівня фосфору і кальцію. Лікувальний курс проводять в умовах стаціонару один раз в 3 місяці.