Ендокрінопатія є сукупністю захворювань, що супроводжуються ураженням ендокринної системи. Причини відхилень пов'язані зі спадковими факторами, інфекційними захворюваннями, аутоімунними процесами, дистрофічними змінами та пухлиноподібними утвореннями.
Клінічна картина безпосередньо залежить від області ураження. До основних проявів відносять набряклість, підвищення або зниження ваги, підвищення температури тіла, порушення серцево-судинної системи.
У людей також фіксуються психічні розлади та знижується рівень працездатності.
Як лікувати ендокринопатію
Лікувальна терапія ґрунтується на використанні гормонів. Така дія дозволяє нормалізувати працездатність ендокринних залоз. Терапія ефективна, але після 40 років може призвести до розвитку злоякісних утворень.
Лікувальна тактика повністю залежить від причини, через яку розвинулися порушення. У зв'язку з чим застосовується депресуюча, замісна та стимулююча терапія. Депресуюча тактика доречна при гіперфункціональних порушеннях, замісна при гіпофункціональних. Стимулююча терапія полягає у застосуванні високих доз гормонів.
Дозування та тривалість застосування гормональних препаратів встановлює ендокринолог з урахуванням віку, ваги пацієнта та ступеня гормональних порушень.
Лікування патологічних змін спрямоване на усунення клінічної симптоматики з подальшою нормалізацією загального стану за допомогою медикаментозної терапії.
Яку діагностику проходити при ендокринопатії
Встановлює діагноз та визначає оптимальну тактику лікування досвідчений лікар-ендокринолог. Він проводить огляд пацієнта, збирає анамнез та спрямовує на інструментальні та лабораторні дослідження. Діагностувати ендокринопатію не складно, важче виявити причину розвитку патологічних відхилень.
Людині необхідно здати кров визначення рівня гормонів з допомогою імунолюмінесцентного методу чи імуноферментного аналізу. В обов'язковому порядку призначається УЗД щитовидної залози.
Наслідки ендокринопатії
Ендокрінопатії добре піддаються лікуванню шляхом гормональної терапії. За відсутності кваліфікованої допомоги зберігається високий ризик безпліддя.
Пацієнтам з гормональними порушеннями рекомендується щороку здавати аналізи, правильно харчуватися, дотримуватися балансу між режимом сну та неспання, а також контролювати свою вагу.