Дерматоз - група шкірних захворювань хронічного або вродженого характеру. Причини:
- фізична (травми, ультрафіолетове випромінювання, удари струму) та хімічна (опіки кислотами та лугами) вплив;
- інфекції;
- укуси комах;
- захворювання гострої та хронічної форми;
- гіперчутливість до алергенів;
- незбалансоване харчування;
- порушення обміну речовин та роботи нервової та ендокринної систем.
Симптоми:
- висипання на шкірі;
- підвищена температура;
- слабкість;
- свербіж;
- лущення;
- печіння;
- почервоніння;
- лихоманка.
Як лікувати дерматоз
Лікування призначає лікар-дерматолог. При паразитарному дерматозі він виписує пацієнтам протипаразитарні препарати, що дозволяють вивести збудники захворювання з організму: Ворміл, Вермокс, Немазол, Декаріс, Фенсал, Медамін, Хлоксил, Цесол, Азінокс та ін.
Знімають свербіж та запалення, надають антибактеріальну та протигрибкову дію препарати зовнішнього застосування – мазі Редерм, Афлодерм, Адвантан, Радевіт, Солкосерил, Елоком.
Для прискореної регенерації та очищення шкірного покриву видалення запалень лікар приписує прийом глюкокортикостероїдів. Часто призначає дієти, фізіотерапію, санаторно-курортне лікування.
Яку діагностику проходити при дерматозі
Діагностика починається із огляду хворого. Для підтвердження діагнозу лікар призначає додаткові дослідження: зіскоблювання, просвічування, біопсію шкіри, загальноклінічний аналіз сечі та крові.
Наслідки дерматозу
При уявної нешкідливості захворювання несе велику небезпеку для здоров'я та життя людини. Кожна група дерматозу має свої ускладнення, які в деяких випадках призводять до смерті.
Дерматоз лікується за своєчасного звернення до лікаря. Фахівець враховує специфіку та стадію хвороби, вік та стать пацієнта, наявність інших недуг.