Себорея - запальне захворювання, яке характеризується зміною складу та збільшенням відділення шкірного сала. Причинами виникнення захворювання є поєднання незбалансованого раціону харчування, генетичних факторів, порушень гормонального фону та патологій ендокринної системи.
Розрізняють три типи захворювання: жирну, суху та змішану себорею. Для жирної себореї характерним буде блискуче волосся, поява лупи у вигляді бляшок, жирна шкіра з розширеними порами. Суха себорея проявляється лущенням і сухістю шкіри, витонченням і ламкістю волосся. Крім цього загальними симптомами будуть свербіж та почервоніння шкіри, наявність лупи.
Як лікувати себорею
Лікування захворювання проводить лікар-трихолог. У деяких випадках потрібна консультація дерматолога, ендокринолога, невролога, гастроентеролога, імунолога. Лікувальна тактика залежатиме від причин, що спровокували появу захворювання. Загальними принципами терапії буде корекція раціону харчування, відмова від жирної, консервованої, гострої та смаженої їжі, обмеження вживання вуглеводів. Крім цього, лікар призначить прийом полівітамінного комплексу, седативних, антигрибкових та гормональних препаратів, порекомендує засоби для догляду за волоссям, а також призначить фізіотерапевтичні процедури (дарсонвалізацію, кріомасаж).
Яку діагностику проходити під час себореї
При діагностиці себореї лікар орієнтується клінічну симптоматику захворювання. Прийом включає збирання анамнестичних даних та огляд пацієнта. Для підтвердження діагнозу та виявлення причин хвороби проводиться загальний та біохімічний аналіз крові, визначається рівень гормонів у крові, ультразвукове дослідження щитовидної залози та, в деяких випадках, черевної порожнини.
Наслідки себореї
Своєчасна консультація трихолога дозволить уникнути таких ускладнень захворювання як себорейний дерматит, себорейна екзема, у деяких випадках спостерігається випадання волосся, що веде до облисіння.