Як лікувати розацеа
З огляду на хронічний перебіг хвороби, говорити про швидке лікування немає сенсу. Зазвичай терапія триває кілька місяців, причому від пацієнта вимагається чітке дотримання рекомендацій лікаря. Обстеження хворих із розацеа і подальше призначення лікування проводить дерматолог. У багатьох випадках поява рожевих вугрів пов'язана з некоректною роботою шлунково-кишкового тракту, тому також бажано відвідати гастроентеролога. Якщо існує підозра на порушення гормонального фону, не буде зайвою консультація ендокринолога.
Медикаментозна терапія ґрунтується на застосуванні протизапальних і судинозвужувальних засобів. Рекомендується обмежити перебування на сонці, а для захисту від ультрафіолетових променів використовувати спеціальні креми. У деяких випадках до курсу лікування включається застосування антибіотиків. Для зміцнення імунітету пацієнту призначають вітамінно-мінеральні комплекси.
Яку діагностику проходити в разі розацеа
Як правило, зовнішніх проявів розацеа цілком достатньо для первинної постановки діагнозу. Червона, запалена шкіра з множинними висипаннями - головний симптом недуги. Щоб упевнитися в попередньому діагнозі, лікарі проводять додаткові дослідження:
- аналізи крові (загальний і біохімічний);
- УЗД органів черевної порожнини;
- аналіз мікрофлори шкіри обличчя;
- біопсія шкірних покривів.
Наслідки розацеа
У разі своєчасного звернення до медустанови прогноз лікування рожевих вугрів досить обнадійливий. Повністю позбутися патології не вдається лише в рідкісних випадках. Варто розуміти, що відмова від допомоги лікаря збільшує ризик розвитку ускладнень. Якщо не почати терапію, хвороба дає ускладнення на очі, викликаючи сильне запалення. Також розацеа при прогресуванні викликає гіпертрофію шкірних покривів.
Розацеа - це запальне захворювання хронічного характеру, що вражає шкіру обличчя. Вважається, що поява недуги пов'язана з підвищеною чутливістю епідермісу. Більшість хворих на розацеа страждають від розширених судин шкіри та алергічних реакцій. Патологія також називається рожевими вуграми. Проявляється вона вираженою симптоматикою: сильним почервонінням обличчя, появою численних горбків і гнійників. Рожеві вугри формуються на тлі порушень підшкірних судин і зниження імунітету.