Лейконіхія являє собою білі плями та смуги, що локалізуються на нігтьовій пластині. Пов'язано це з патологічними змінами у структурі нігтя. Причин розвитку поразки безліч, вони бувають як зовнішніми, і внутрішніми.
До екзогенних факторів відносять неправильне виконання техніки манікюру, механічні пошкодження нігтя та негативний вплив побутової хімії. Ендогенні фактори включають порушення обмінних процесів, стреси, відхилення з боку нервової системи та інфекційні ураження.
При обмеженій формі хвороби поразка охоплює 1-2 нігтя. Тотальний тип лейконіхії супроводжується повною зміною нігтьових пластин.
Як лікувати лейконіхію
Лікування починається з визначення причини хвороби. Негативних чинників безліч, тому терапія підбирається з урахуванням типу збудника. Якщо білі плями розвинулися внаслідок механічного пошкодження або неправильної техніки манікюру, лікування не застосовується. Ніготь самостійно відновиться. Для якнайшвидшого усунення ураження необхідно щодня робити ванночки на основі морської солі.
Якщо захворювання розвинулося внаслідок грибкового ураження, застосовуються спеціальні протигрибкові препарати у вигляді гелів і суспензій. У разі запущеної форми лікування тривале.
Яку діагностику проходити в разі лейконіхії
Діагностичні заходи не складні. Досвідчений фахівець здатний визначити захворювання за візуальним оглядом ураженої ділянки. Усуненням лейконіхії займається лікар-дерматолог або міколог.
Для підтвердження діагнозу досліджується зішкріб з нігтьової пластини. Нерідко пацієнта направляють на повне обстеження організму, для виявлення основної причини розвитку захворювання.
Наслідки лейконіхії
Захворювання добре переноситься. Правильна медикаментозна терапія дає змогу швидко усунути всі негативні прояви. Серйозних ускладнень лейконіхія не викликає. У запущених випадках виконується хірургічне видалення нігтя. Це радикальний захід, який використовується для швидкого і якісного усунення захворювання. Згодом нігтьова пластина відросте.
Надалі рекомендується правильно проводити манікюр, використовувати захисні засоби для рук і не допускати механічних пошкоджень. Після відвідування місць масового скупчення людей необхідно обробляти нігті на руках і ногах антисептичними розчинами.