Хлоазма є обмеженою гіперпігментованою ділянкою шкіри зі строгим контуром, який розташовується найчастіше на обличчі. Вогнища зустрічаються як поодинокі, і групами.
Для хлоазми характерні:
- нерівні, чіткі межі;
- коричневий, жовтуватий відтінок;
- діаметр від 10 мм до 50 мм;
- локалізація в області чола, перенісся, щік, очей, стегон, грудей, середньої лінії живота;
- одиночний чи зливний характер;
- безболісність.
У жінок частіше спостерігається околоротовая форма, коли він виникають симетричні плями коричневого забарвлення у сфері рота. З часом з'являються аналогічні пігментовані ділянки носогубної і підборідної зоні.
Як лікувати хлоазму
Дерматолог займається лікуванням патології, яке полягає у попередженні появи нових гіперпігментованих вогнищ та зменшенні інтенсивності забарвлення ділянок, що вже виникли. З цією метою рекомендується:
- використовувати сонцезахисні засоби (капелюхи, креми) для зменшення впливу сонячних променів;
- вітамінотерапія (В, С, фолієва кислота, рибофлавін).
Косметологічні методики спрямовані на зниження продукції меланіну та видалення ороговілого шару пігментованої зони. Для цього використовуються мазі з інгібіторами тирозинази, блокаторами синтезу пігменту, а для пілінгу рекомендується лимонна, молочна, гліколева кислота.
Хороший ефект спостерігається при використанні лазерного пілінгу, кріотерапії, дермабразії, фотоомолодження, мезотерапії.
Яку діагностику проходити при хлоазмі
Дерматологу з діагностичною метою потрібно провести огляд, сіаскопію та дерматоскопію для оцінки поширеності, глибини вогнищ, на підставі результатів яких визначається лікувальна тактика.
Для виявлення причини хлоазми необхідне проведення:
- біохімічний аналіз крові з метою дослідження функції печінки;
- копрограми;
- УЗД черевної порожнини;
- аналізу рівня гормонів;
- гастроскопії.
При необхідності проводяться консультації ендокринолога, гінеколога, гастроентеролога.
Наслідки хлоазми
Дисхромія також відноситься до хлоазми. Вона є пігментною лінією шириною 1 сантиметр, що проходить по обличчю і прямує на бічну зону шиї. Найчастіше вона відноситься до первинного прояву серйозного ураження нервової системи. У такому випадку потрібна консультація інфекціоніста, невролога (при хворобі Паркінсона) або нейрохірурга (при пухлині мозку).