Жовчнокам'яна хвороба - патологія гепато-біліарної системи, яка обумовлена утворенням конкрементів у жовчному міхурі, печінкових та жовчних протоках.
Найбільш типовим проявом хвороби буде наявність печінкової коліки, яка характеризується болем у правому підребер'ї або епігастральній ділянці, здуттям та напруженістю м'язів живота, диспепсичними розладами, підвищенням температури до субфебрильних цифр, виникненням свербежу та жовтяниці.
Як лікувати жовчнокам'яну хворобу
У разі виникнення симптомів захворювання необхідно записатися прийом до лікаря-гастроентерологу. У деяких випадках потрібна консультація хірурга. Лікувальна тактика залежатиме від стадії та ступеня поширення патологічного процесу.
Медикаментозна терапія полягає у прийомі препаратів урсодезоксихолевої та хенодезоксихолевої кислот, гепатопротекторів, антибіотиків.
Оперативне лікування передбачає проведення холецистектомії лапароскопічним або лапаротомічним способом.
Незалежно від тактики лікування пацієнту рекомендується дотримуватись дієти №5.
Яку діагностику проходити при жовчнокам'яній хворобі
Для встановлення та диференціації діагнозу гастроентеролог проведе огляд та опитування пацієнта, пальпацію та перкусію живота, після чого призначить необхідні лабораторні та інструментальні методи діагностики.
- Загальний аналіз та біохімія крові.
- Аналізи виявлення вірусу гепатиту.
- Копрограма.
- Аналіз сечі.
- УЗ-дослідження черевної порожнини.
- Рентгенографія черевної порожнини.br>
- Езофагогастродуоденоскопія.
- КТ та МР-дослідження черевної порожнини.
- Холецистоангіографія.
- Гепатобіліарна сцинтиграфія.
Наслідки жовчнокам'яної хвороби
Відсутність лікування провокує виникнення ряду ускладнень: гострого калькульозного холециститу, механічної жовтяниці, гострого панкреатиту, водянки або емпієми жовчного міхура, перихолециститу та гострого холангіту, а також холедохолітіазу.
Своєчасна консультація кваліфікованого фахівця допоможе виявити патологію на ранній стадії розвитку, а також запобігатиме виникненню ускладнень та перехід хвороби в хронічну стадію.