Уретрит або запалення в сечівнику найчастіше виникає внаслідок занесення до нього інфекції. При пошкодженні та подразненні цієї ділянки сечових шляхів при деяких захворюваннях та маніпуляціях виникає неінфекційний уретрит. Найчастіше хворіють чоловіки. Інфекційні процеси поділяють на венеричні, які виникають як прояв захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), невенеричні, що викликаються різними бактеріями та грибками. Гостра форма проявляється різьбою та печінням на початку сечовипускання та виділеннями із сечівника. При хронічній формі симптоми менш виражені, печіння та свербіж відзначаються в кінці сечовипускання, виділення тільки вранці. Загострення пов'язані зі статевим актом, алкоголем, гострою їжею.
Як лікувати уретрит
Лікування уретриту проводить уролог(у жінок і гінеколог). При венеричному захворюванні лікують і статевого партнера (можна лікуватися у дерматовенеролога). Більшість пацієнтів отримують курси антибіотиків з урахуванням виявленого інфекційного агента та його чутливості до антибіотиків. На час очікування на результати призначаються антибіотики широкого спектра. Додатково для чоловіків лікар проводить промивання уретри антисептичними препаратами. На час терапії необхідно дотримуватися дієти, що щадить. Процес одужання прискорюють деякі трав'яні відвари, які слід застосовувати після погодження з спеціалістом. Лікування при хронічному процесі більш тривале, спрямоване на запобігання ускладненням.
Яку діагностику проходити при уретриті
Результат лікування багато в чому залежить від якості лабораторної діагностики. Насамперед виключається або підтверджується гонорея, трихомоніаз та інші ЗПСШ. Крім аналізів сечі, що показують наявність запалення у сечових шляхах, проводиться і основний аналіз - бактеріальний посів виділень та сечі. У разі потреби лікар виконує уретроскопію (огляд слизової оболонки уретри за допомогою ендоскопічного приладу) та призначає уретрографію (рентгенографічне дослідження сечівника з контрастуванням).
Наслідки уретриту
Хронічний уретрит значно знижує якість життя. У чоловіків недолікований інфекційний процес в уретрі, особливо ЗПСШ, призводить до стриктури (звуження), гострого та хронічного простатиту, безпліддя.