Венозна дисфункція - це стійке порушення кровообігу в головному мозку. Патологія часто призводить до утворення тромбів, тому вона небезпечна інсультом і навіть смертю. Недуга характеризується появою тупого головного болю без чіткої локалізації. Найбільший пік симптому посідає ранковий час. Після сну людина відчуває сильний больовий синдром, зазнає складнощів при спробі встати з ліжка. Надалі додаються такі симптоми, як запаморочення, шум у вухах, почервоніння повік, непритомність.
Як лікувати венозну дисфункцію
Головні болі часто сигналізують не тільки про венозну дисфункцію, а й про супутні патології, тому для встановлення точного діагнозу необхідна консультація фахівця. Кровообіг у головному мозку відноситься до питань, що входять до компетенції невролога. Також лікуванням венозної дисфункції займається нейрохірург. Лікар проводить огляд, уточнює характер симптомів їх тривалість. Якщо передбачувана причина недуги у патології шийного відділу хребта, потрібна консультація ревматолога чи ортопеда.
Лікування спрямоване на усунення больових відчуттів та нормалізацію кровообігу. Пацієнту призначаються знеболювальні препарати, але приймати їх слід з великою обережністю та суворо під наглядом лікаря. Для запобігання тромбам виписуються судинорозширювальні засоби та антикоагулянти. Додатково рекомендується прийом препаратів, що зміцнюють стінки судин та покращують кровообіг.
За наявності хворого остеохондрозу та інших захворювань опорно-рухового апарату корисні мануальні процедури. За рекомендацією невролога бажано відвідати масажиста. Під час процедури буде простимульовано верхній відділ хребта, що прискорить кровообіг головного мозку.
Яку діагностику проходити при венозній дисфункції
Для кінцевого аналізу стану пацієнта використовуються інструментальні методи діагностики:
- МРТ;
- доплерографія судин головного мозку;
- реоенцефалографія (РЕГ).
Процедури дозволяють оцінити ступінь ураження головного мозку, вивчити характер кровотоку та визначити його швидкість. Також з допомогою діагностичних методик аналізується тонус судин.
Наслідки венозної дисфункції
Повне усунення симптомів венозної дисфункції можливе за дотримання рекомендацій лікаря та зміни способу життя. Прийом призначених медикаментів та відмова від шкідливих звичок допомагають хворому швидко реабілітуватися.