Трихофітія — це поразка грибками Trichophyton шкіри та її придатків (волосся і нігтів). Захворювання має кілька форм, вражає або гладку шкіру, або волосяний покров голови, або нігті. Зустрічається також поєднана форма. Трихофітія легко передається від носія, від зараженої тварини або через особисті речі. Спори грибка потрапляють на шкіру або волосяний покров, де в подальшому формується міцелія. Розрізняють поверхневу, інфільтративно-нагнійну і хронічну різновиди хвороби.
Як лікувати трихофітію
Лікуванням займається лікар-дерматолог. Пацієнту призначаються місцеві протигрибкові препарати у вигляді мазей, кремів. Також використовуються комбіновані гормоновмісні препарати. При складних формах хвороби призначається загальний курс протигрибкової терапії. Волосяний покров, уражений грибками, рекомендується збрити.
Яку діагностику проходити при трихофітії
Діагноз встановлюється на підставі клінічної картини. Для захворювання характерні вогнища ураження круглої форми, що вражають гладку шкіру, волосся, нігті. Поразки мають чітку форму. Пацієнт відчуває свербіння, іноді супроводжується ознаками інтоксикації організму. Для підтвердження початкового діагнозу необхідна консультація міколога. Призначається аналіз під мікроскопом вмісту зіскрібка з пошкодженої ділянки.
Наслідки трихофітії
За відсутності адекватної терапії є ризик зараження, що особливо актуально в дитячих колективах. Множинні ураження на шкірі утворюють патологічний процес, який стосується глибоких шарів дерми. Інфільтративно-нагнійна форма трихофітії викликає загальну інтоксикацію організму, що негативно позначається на роботі внутрішніх органів.