Рожевий лишай - захворювання шкірного покриву людини, що проявляються у вигляді плям на тілі, овальної або круглої форми. Плями відрізняються яскраво-рожевим відтінком з грубуватими краями та заглибленням усередині. Поверхня пошкоджень шорстка на дотик з скоринками, що відшаровуються. У деяких випадках основа уражень і шкіра навколо сильно сверблять. Викликається грибковими чи вірусними інфекціями. Виникає проблема переважно у жіночої половини населення із ослабленим імунітетом. З'являється на руках, ногах, спині, животі. Період одужання триває від 3 до 8 тижнів.
Як лікувати рожевий лишай
Рожевий лишай важко піддається лікуванню. Захворювання мало досліджено, тому унікального препарату для боротьби із симптомами немає. Для обробки заражених ділянок застосовують мазі, креми (клотримазол, сірчана мазь), що мають протигрибкові властивості. Використовують йодні розчини чи фукорцин. Препаратам властивий антисептичний вплив. Одночасно із зовнішніми засобами призначають і внутрішні медикаменти (антибіотики, протигрибкові таблетки). За перших ознак нездужання потрібно звернутися за допомогою до дерматолога. Фахівець проведе дослідження плям, за результатами аналізів визначить оптимальний спосіб лікування, підбере процедури, що підходять для індивідуального організму. із симптомами, слід пройти спеціальні дослідження. Основні види діагностики: огляд зовнішніх плям професіоналом; гідроксиду калію.
Після обстеження з'ясується точна причина симптомів.
Наслідки рожевого лишаю
Лишай Жибера (рожевий) підступне захворювання. Плями, що з'явилися, проходять дуже повільно, створюючи дискомфорт для людини. При ускладненій формі підвищується температурний рівень тіла, розвивається бактеріальне інфікування, запальні в лімфатичних вузлах, розташованих під щелепою. У вагітних жінок хвороба провокує викидні або передчасні пологи. Щоб уникнути погіршення проблеми, при перших симптомах краще піти на прийом до лікаря і дотримуватися рекомендацій фахівця.