Тиреотоксикоз — надмірне вироблення гормонів щитовидною залозою. Також відомий як гіпертеріоз. Найбільш явними причинами хвороби вважаються Базедова хвороба, численні вузли на органі, надмірне споживання йоду, отруєння токсинами, порушення роботи гіпофіза. Характерні ознаки перебігу хвороби проявляються прискоренням усіх метаболічних процесів в організмі. Захворілі відчувають слабкість, тривожність, неможливість зосередитися на чомусь конкретному, спрагу, зниження кількості сечовипускань до повного припинення, діарею. ваги.
Як лікувати тиреотоксикоз
Лікар-ендокринолог оглядає пацієнта, після чого призначає лікування виходячи з причин виникнення хвороби. Як правило, виконується або медикаментозне лікування, або хірургічне.
Медикаментозне лікування полягає у прийомі хворим препаратів, що знижують активність щитовидної залози, нормалізують вироблення гормонів. Але таке лікування протипоказане вагітним жінкам. А протягом року після одужання рекомендується не планувати вагітність.
Хірургічне лікування призначається у разі, коли хвороба спровокована вузлами на органі. Оперативним втручанням видаляється вузол (вузли) або частина органу, після чого призначається гормональна терапія. Яку діагностику проходити при тиреотоксикозі При перших же симптомах необхідно звернутися до лікаря- ендокринологу. Після огляду лікар призначить дослідження на визначення рівня низки гормонів.
Крім цього, проводиться УЗД щитовидної залози, що визначає наявність, розмір та кількість вузлів. За допомогою кольорового доплерівського картування визначається сила кровотоку в органі.
Для дослідження функцій різних відділів щитовидної залози проводять сцинтиграфію. У виняткових випадках призначається біопсія тканин органу. Наслідки тиреотоксикозу Захворювання небезпечне тим, що всі органи працюють з підвищеним навантаженням. За відсутності лікування настає теріотоксичний криз, який супроводжується підвищенням температури тіла до 40 градусів, блюванням та проносом, сильним термором кінцівок, двоїнням в очах. В результаті людина втрачає свідомість і впадає в кому.